The Rolling Stones stále vo forme

Po ôsmich rokoch vydali nový singel Living In A Ghost Town

Anglická kapela The Rolling Stones vydala po ôsmich rokoch nový singel. Nahrávka s názvom Living In A Ghost Town odkazuje na súčasnú pandémiu nového koronavírusu a zákazy vychádzania, ktoré zaviedli vlády po celom svete v snahe zabrániť šíreniu nákazy. „Život bol taký krásy, teraz sme všetci zamknutí. Cítim sa ako duch žijúci v meste duchov“ spieva Mick Jagger v piesni, ktorú formácia podľa oficiálneho stanoviska začala nahrávať ešte pred rokom v Los Angeles, no dokončila ju v čase zákazu vychádzania. „Napadlo nám, že by to mohlo v týchto časoch v ktorých žijeme zarezonovať“ povedal Mick Jagger. V rozhovore pre Apple Music prezradil, že skladbu napísali za 10 minút počas jam session vlani vo februári.

The Rolling Stones stále vo forme

Nebolo to pôvodne napísané pre dni, ktoré momentálne žijeme, ale o mieste, ktoré bolo plné života a teraz je takpovediac zbavené života“ povedal legendárny rocker. Keď si vraj potom neskôr vypočul čo pôvodne napísal našiel v texte mnoho odkazov na súčasnú situáciu a spolu s Keithom Richardsom sa rozhodli, že by nahrávku mali vydať. „Povedal som ale, že to musím prepísať . „Niektoré časti nebudú fungovať , niektoré sú trochu divné a trochu príliš temné“ priblížil.

V izolácii by pritom rád podľa vlastných slov dokončil aj ďalšie piesne. Living In A Ghost Town je prvá a pôvodná skladba, ktorú skupina vydala od dvoch noviniek  Doom and Gloom a One More Shot, ktoré vyšli na výberovke Grrr! z roku 2012. Posledný album s novým materiálom A Bigger Bang, vydali ešte v roku 2005. Tak sa zdá, že týmto nestarnúcim legendám izolácia prospieva a prináša kreatívneho ducha. Vždy ma udivuje kde títo páni stále berú toľko energie. Veď Mick Jagger sa tento rok v júli dožíva už 77 narodenín a taký Charlie Watts o rok oslávi už 80-tku. Naozaj neskutočné!

Jano Sklenár
28/04/2020