Steven Seagal dýchal blues v Prešove

Akčný filmový hrdina s bluesovou gitarou

Koncertom Stevena Seagala na hlavnom pódiu v sobotu večer vyvrcholil v Prešove Dobrý festival. Svetoznámy herec je aj aktívnym muzikantom a svoje spevácke aj muzikantské schopnosti chce predviesť na aktuálnom Steven Seagal Blues Music Tour 2014, ktorého európsku časť začal práve koncertom v Prešove.

Segal 1

A zvedavý bol na neho zaplnený prešovský amfiteáter… Tu je na mieste podotknúť, že drvivá časť publika ani len netušila, čo môže čakať od tohto akčného hrdinu filmového plátna. Po koncerte však mohli konštatovať, že jeho spevácky, ale najmä gitarový prejav je na úrovni. Výdatnou  mierou sa o to postarala  aj  predkapela Tásler Pufo Band, ktorá  poskytla Američanom chýbajúce gitary a klávesový nástroj, ktoré ostali na letisku vo Frankfurte. Hneď v úvode vystúpenia sa Steven Seagal za to aj poďakoval. Ale poďme po poriadku. Rodák z amerického Lansingu v štáte Michigan, 62-ročný Steven Frederic Seagal (*10.4.1952) má na svojom konte dva vydané albumy: Songs From The Crystal Cave z roku 2005 a Mojo Priest, ktorý vyšiel v apríli 2006. Piesne z týchto dvoch albumov v bluesrockovom štýle tvorili aj set list jeho vystúpenia a medzi nimi nechýbali Love Doctor, Alligator Ass, Boogie Man, Talk To My Ass, My God, Route 23, Dark Angel či BBQ.

Seagala sprevádzala šesťčlenná kapela, ktorá po druhej skladbe ,,Love Doctor” sa dostala do super pohody. Veľkým zážitkom bol výkon huslistu, ktorý okrem iného hral naboso, bez topánok. Trio vokalistiek sa naplno predviedlo v troch skladbách a jedna z nich presvedčila o svojej profesionalite v duete zo Stevenom. Podľa môjho názoru mohla dostať priestor aj v nejakej sólovej skladbe. Vokálny prejav Stevena  Seagala bol štandardný, no veľkým prekvapením nielen pre mňa ale aj pre celé publikum bol jeho gitarový ,,bluesový” prejav. Jednoducho bol super !

Steven-Segal-Presov Steven-Segal-Presov Steven-Segal-Presov Steven-Segal-Presov

Na záver treba pripomenuť, že to bol Seagalov prvý pobyt na Slovensku, čo v úvode vystúpenia nezabudol pripomenúť a zároveň poďakoval za privítanie.

Peter Pufo Sopko
Jún 2014