Festival Stetson & Bourbon 2018 v Otrokoviciach

Otrokovická beseda plná whiskey, blues a rocku rôznych chutí

V moravských Otrokoviciach sa v sobotu 3. novembra uskutočnil ďalší ročník festivalu Stetson & Bourbon 2018, na ktorom sa každoročne schádzajú kapely a fanúšikovia južanského rocku ale aj blues.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Ešte pre začiatkom festivalu, v predsálí hneď vedľa baru s whisky, hudobne vítal návštevníkov slovenský spevák a gitarista Štefan Uhriňák alias Tony Bigmouth Pearson, ktorý následne otvoril celý festival svojim vystúpením na hlavnom pódiu a neskôr vo foyeri vyplňoval prestávky medzi kapelami.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Ako druhá v poradí prišla na rad poľská formácia Highway. Kapelu poznám už z viacerých poľských festivalov a v Otrokoviciach naservírovala svoj klasický južanský rock. Charizmatický spevák so sprievodom dvoch gitár, basovej gitary, hammondiek a rytmiky ponúkol vlastné skladby spievané v poľštine.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Harmonikára Charlie Slavíka z Prahy asi netreba zvlášť predstavovať. Do otrokovickej besedy priviezol svoju „retro“ partičku Charlie Slavik Revue, s ktorou ponúkol jump blues či rock´n´roll a nechýbal ani blues a boogie woogie. Charliemu sa nakoniec podarilo roztancovať a zdvihnúť zo stoličiek festivalové publikum.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Záver patril ťaháku a headlajnerovi večera – americkej kapele Skinny Molly. Bol to naozaj nefalšovaný južanský rock so všetkým, čo k tomu patrí. Američania ponúkli trocha tanečnejší repertoár, a tak si poslucháči mohli vychutnať známe „pecky“ ako Sweet Home Alabama, Call Me The Breeze a iné. Na nejaký čas sa na pódiu ako hosť Skinny Molly objavil gitarista českej kapely Pumpa Pavel Marcel a ihneď prevzal funkciu „šéfa“ kapely. Bohužiaľ jeho tanečné kreácie prevýšili hru na gitaru a sthujúceho sóla sme sa nedočkali.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu bol perfektne naplnený whisky bar a fotografická výstava „České stopy na Route 66“, dodaná českou asociáciou Route 66.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Navštívil som už niekoľko ročníkov festivalu Stetson and Bourbon v Otrokoviciach a teraz sa mi zdalo akosi viacej divákov. Dá sa povedať, že sála bola plná a keby sa všetci postavili, určite by vytvorili dostatočný kotol pred pódiom a vytvorili ešte lepšiu atmosféru. Poďakovanie patrí neúnavnému organizátorovi Jozefovi Huslíkovi a jeho tímu, zvukárom a hlavne fanúšikom dobrej hudby.

Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach
Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach Festival Stetson Boubon 2018 v Otrokovickej besede v Otrokoviciach

Ľuboš Beňa
November 2018