Konal sa festival Blues Slovakia 2016

Slovenská bluesová spoločnosť udelila svoje ceny za rok 2016

Konal sa festival Blues Slovakia 2016 v šamorínskom klube Šup Šup

Uskutočnil sa ďalší ročník putovného festivalu Blues Slovakia. História festivalu siaha až do roku 1993, kedy sa prvý ročník konal v Trnave a do tohto mesta sa vracal aj ďalších 11 ročníkov. Od tých dôb sa festival stal putovným a navštívil ďalších 12 slovenských miest, naposledy bol v Prešove. Tento rok zavítal festival Blues Slovakia 2016 do šamorínskeho klubu Šup Šup, kde účinkovalo množstvo slovenských bluesmanov a kapiel: PP Blues Band, Turtev Brother´s, The Joint Venture a Kamil Paulovčin, Pišta Lengyel, Martin Výboch, Martin Ferenčík, Miroslav Suchoň, Tomáš Hudák, Peter Šaranský a Šany Rigo.

Bluesman roka 2016 Boboš Procházka & Marek Wolf , Objav roka 2016 Slovak Blues Project, Počin roka 2016 KLub Šup Šup Šamorín

V rámci festivalu Slovenská bluesová spoločnosť udeľovala v Šamoríne aj ocenenia za rok 2016. Cenu „Bluesman roka“ získalo duo Boboš Procházka & Marek Wolf. „Objavom roka“ sa stal záhorácky Slovak Blues Project a cenu „Počin roka“ si odniesol šamorínsky Music Klub Šup Šup za dlhoročné organizovanie bluesových koncertov domácich a zahraničných kapiel a umelcov.

Fotogaléria z festivalu Blues Slovakia 2016 tu.

Bluesmusic
Foto: Zorka Lišková
Január 2017