Crossroads Guitar Festival 2019

Eric Clapton ohlásil nový ročník festivalu

Eric Clapton, Billy Gibbons, Jeff Beck, Keb Mo, Bonnie Raitt, Robert Cray, Derek Trucks, Jerry Douglas, Robert Randolph, Susan Tedeschi, Jonny Lang, Gary Clark Jr. – to je len niekoľko mien slávnych gitaristov, ktorí sú uvedení v zozname účastníkov tohtoročného Crossroads Guitar Festivalu. Ako koncom marca ohlásil jeho zakladateľ Eric Clapton, aktuálny piaty ročník tohto gitarového sviatku sa po 6 – ročnej prestávke uskutoční v dňoch 20. a 21. septembra v texasskom Dallase. Jedinečné podujatie, ktorému predchádzali rovnomenné festivaly v rokoch 2004, 2007, 2010 a 2013, sa preslávilo účasťou najznámejších gitaristov na svete. Aj v tomto roku Eric Clapton predstaví počas dvoch večerov na jednom pódiu minulosť, súčasnosť a budúcnosť gitarovej hudby.

Eric Clapton ohlásil nový ročník Crossroads Guitar Festivalu

Všetok zisk z tohto výnimočného hudobného podujatia poputuje do liečebného a rehabilitačného vzdelávacieho zariadenia Crossroads Centre v Antigue, ktoré založil Eric Clapton pre drogovo závislé osoby. Clapton si takto spĺňa víziu vytvorenia podujatia, na ktorom sa jeho priatelia a spoluhráči môžu spoločne baviť a hrať na pódiu v prospech dobrej veci.

Eric Clapton ohlásil nový ročník Crossroads Guitar Festivalu

Diváci môžu znova očakávať dve noci neopakovateľných hudobných zážitkov, bezkonkurenčnú zábavu, skvelé gitarové výkony a improvizované jam sessions s mnohými prekvapeniami, ktoré boli charakteristickým znakom predchádzajúcich festivalov. Crossroads Guitar Festival ponúkne okrem gitarových ikon z bluesovej scény aj viacerých špičkových predstaviteľov iných hudobných žánrov ako je country, rock, bluegrass a pod.


Okrem koncertov sa na Victory Plaza v blízkosti arény objaví aj Guitar Center Festival Village, v ktorej známe gitarové firmy ako Ernie Ball, Fender, Gibson, Martin, PRS a ďalšie predstavia nielen svoje obľúbené klasické produkty, ale aj výstavu interaktívnych noviniek, ktoré si gitaroví nadšenci budú môcť hneď na mieste odskúšať. Takisto Ernie Ball bude hostiteľom majstrovských gitarových kliník a špeciálnych sólových vystúpení hlavných hviezd i novej generácie gitarových virtuózov.

Eric Clapton ohlásil nový ročník Crossroads Guitar Festivalu

Eric Clapton okrem príprav festivalu vystupuje aj napriek zdravotným problémom naďalej. V apríli poteší japonských fanúšikov, keď odohrá 5 koncertov v známej aréne Budokan v Tokyu. V máji ho zasa privítajú počas troch večerov v nemenej známej Royal Albert Hall v Londýne, v júni absolvuje niekoľko koncertov v Nemecku a nám sa ponúka možnosť stretnúť ho znova v neďalekej Viedni, kde 6. júna vystúpi vo Wiener Stadthalle.

Bonzo Radványi
04/2019