Bluesové duo Beňa & Radványi bilancuje

Koncerty a festivaly 2016 v siedmych európskych krajinách

Dvojica Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi, ktorá vo výročnej ankete internetového portálu Bluesmusic.sk získala vlani titul Najobľúbenejšieho bluesového dua a v Nemecku ju označili za „Blues Duo, das wie eine ganze Band klingt!“ (Bluesové duo, ktoré znie ako celá kapela), má za sebou ďalší úspešný rok.

Slovenské bluesové duo Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi bilancuje rok 2016

V tomto roku sme trochu obmedzili vystúpenia na malých akciách a zamerali sme sa viac na festivaly“, hovorí Bonzo Radványi.

O tom, že to bolo správne rozhodnutie, svedčí účinkovanie najmä na letných festivaloch. Duo Beňa & Radványi predstavilo svoju dynamickú zmes originálnych skladieb i verzií bluesových štandardov na koncertoch v siedmych európskych krajinách. Okrem Slovenska to bolo Česko, Nemecko, Švajčiarsko, Chorvátsko, Rusko a hlavne Poľsko, kde hosťovalo až na štyroch festivaloch.

Najobľúbenejšie slovenské bluesové duo Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi bilancuje rok 2016

V Moskve si duo Beňa a Radványi zahralo aj s Andrejom Makarevičom, gitaristom a zakladateľom legendárnej Mašina Vremeni (Машина Bремени) jednou z najstarších dodnes aktívnych rockových kapiel v Rusku.

Dvojica Beňa a Radványi, ktorá hrá v dosť netradičnom zložení – dve rezofonické gitary, mini bicie nástroje, ústna harmonika a spev, absolvovala v tomto roku spoločne viac ako pol stovky vystúpení, pričom precestovala na kolesách a leteckých krídlach desiatky tisíc kilometrov. Ak k tomu prirátame aj ďalšie aktivity Ľuboša Beňu so Slovak Blues Projektom či Bonzove rozličné sólové vystúpenia a koncerty so skupinou The Breakers, je toho podstatne viac a obaja nepochybne patria k „najhranejším a najrozcestovanejším“ muzikantom na slovenskej bluesovej scéne.

Slovenské bluesové duo Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi bilancuje rok 2016

Ľuboš Beňa, Andrzej Matysik (Delta Agency, ktorá manažuje duo v Poľsku) a Bonzo Radványi.

Na otázku, čo ich čaká v nadchádzajúcom roku 2017 odpovedal Ľuboš Beňa: „Máme už viacero konkrétnych ponúk od organizátorov festivalov i na koncerty v kluboch, ale zatiaľ je to všetko ešte relatívne otvorené. Hráme radi a dúfame, že v novom roku budeme mať dosť možností predstaviť publiku celú kopu nových skladieb, ktoré sme medzičasom pripravili.

Festivaly 2016 Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi: Koncert pre Johna Dopyeru Trnava (SK), Blues Aperitiv Šumperk (CZ), Las, Woda & Blues (PL), Przeworsk Blues Festival (PL), Valašský Špalíček (CZ), Summer Blues Basel (CH), Festival Jazz na rieke Moskva (RU), Front Porch Blues (PL), Countryfest Bohunice (SK), Kastav Blues Festival (HR), Summer Blues Festival Ovčice (HR), Lodenica Piešťany (SK), Hudba v Meste Skalica (SK), Festival Blues Nad Oksza (PL), Strážnické rockové slavnosti (CZ), Stetson & Bourbon Otrokovice (CZ), Blues Alive Šumperk (CZ), Folk Blues Session Bratislava (SK) a ďalšie kluby a koncertné miesta.

Bluesmusic
Január 2017