Virtuálny Blues Music Awards 2020

41. ročník udeľovania bluesových cien v Memphise

Tohtoročné udeľovanie Blues Music Awards 2020 sa uskutoční v nedeľu 3. mája. Slávnostnú ceremóniu spojenú s vyhlásením a udeľovaním týchto prestížnych cien, ktoré sa všeobecne uznávajú ako najvyššia pocta pre bluesmenov na celom svete, organizuje už po 41-krát nadácia The Blues Foundation. Podujatie bude na rozdiel od predchádzajúcich v znamení súčasnej pandémie koronavírusu Covid-19. Výročný gala koncert sa preto neuskutoční tradične na pódiu v Memphise, ako bolo doteraz zvykom, ale vďaka modernej technike odohrá sa v izbách po celom svete. Priamy prenos z tohto špeciálneho udeľovania si budeme môcť pozrieť v nedeľu večer prostredníctvom internetu na facebooku a youtube The Blues Foundation.

Nominácie na Blues Music Awards 2020

Celú udalosť bude moderovať zo svojej obývačky speváčka a viacnásobná nositeľka Blues Music Awards Shemekia Copeland a v priebehu večera viacerí nominanti na tohtoročnú cenu prispejú špeciálnymi vystúpeniami z ich domovov. Mená ocenených víťazov v jednotlivých kategóriách sú ešte zahalené tajomstvom a dozvieme sa ich až v nedeľu. Zatiaľ, ak máte záujem, kompletný zoznam nominácií na rok 2020 nájdete tu.

Želám vám príjemný zážitok a dúfam, že sa v nedeľu splnia slová Barbary Newman, prezidentky The Blues Foundation, ktorá prehlásila: „Našim cieľom je vytvoriť v tomto roku globálnu komunitu zo všetkých kútov sveta, s ktorou spoločne oslávime bluesovú hudbu a ozdravíme naše duše.“

Bonzo Radványi
28/04/2020