V moravskej Strážnici znel blues

Záver ako vždy patril spoločnému jam-session

V sobotu 18. februára sa v moravskej Strážnici uskutočnil koncert s názvom Blues Session. Prijemné prostredie klubu Green Music Clubu zaplnili okrem domácich fanúšikov aj návštevníci z blízkeho a ďalekého okolia, zo Skalice, Zlína, ba dokonca aj z Trnavy.

Blues Session v Green Music Club Strážnica Blues Session v Green Music Club Strážnica

Večer odštartovalo slovenské bluesové duo Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi a predviedli svoju štandardnú show plnú bluesových tradicionálov a vlastných skladieb. Tentokrát so špeciálnym hosťom, hráčom na heligónku Mirom Buzrlom. Miro nielenže účinkuje vo viacerých folklórnych súboroch, ale venuje sa aj Zydeco štýlu na gombíkový akordeón, ktorý sa hráva v Louisiane. Mladú generáciu zastúpil v spoločnom jam session domáci Stražničan, hráč na gitaru Walter Bartoš, ml.

Blues Session v Green Music Club Strážnica Blues Session v Green Music Club Strážnica

Ako druhá vyšla na pódium bluesrocková skupina W Band na čele s basgitaristom Walterom Bartošom starším a holíčským spevákom a gitaristom Paľom Hrnčiríkom. V hodinovom sete odzneli skladby Joe Bonamassu alebo Richie Kotzena. Kapela W Band je výborne zohraná a disponuje moderným bluesovým zvukom, ktorý by sa nestratil ani na veľkých pódiách. Kapelu doplňuje bubeník Mira Mikéska a gitarista Walter Bartoš, ml.

Záver ako vždy patril spoločnému jam-session. Ľuboš Beňa, Bonzo Radványi a W Band ukončili bluesový večer smršťou bluesových tradicionálov a nechýbala aj známa Sweet Home Strážnice. Atmosféru večera v peknom klube umocnil aj výborný zvukár, dobré pivo a nemenej dobrá moravská slivovica.

Fotogalériu z koncertu v Green Music Clube nájdete tu.

Text: Ľuboš Beňa
Foto: Martin Ráček