The Rolling Stones ohlásili koncertné turné

Rockoví veteráni znova na cestách

Skupina The Rolling Stones sa rozhodla, že znova rozkrúti svoju rock ´n´ rollovú mašinu. Nezničiteľní veteráni ohlásili pred niekoľkými dňami nové severoamerické koncertné turné, ktoré bude pokračovaním ďalšej časti minuloročného No Filter Tour a v lete ich povedie po veľkých štadiónoch v 15 mestách USA a Kanady. Turné odštartujú 8. mája v San Diegu a ukončia 9. júla záverečným koncertom v Atlante.

The Rolling Stones ohlásili ďalšie koncertné turné

Koncerty sú tak nastavené, aby skupina mala medzi jednotlivými vystúpeniami 3 – 4 dni na presun a odpočinok. Veď jednotliví členovia nie sú už práve najmladší. Spevák Mick Jagger, kvôli ktorého operácii srdca musel byť posunutý začiatok minuloročného turné na neskôr, má 76 rokov, rovnako ako gitarista Keith Richards a najstarším členom z pôvodného zloženia je bubeník Charlie Watts, ktorý 2. júna oslávi už 79. narodeniny. Najmladším z partie je gitarista Ronnie Wood, ktorý v prvý júnový deň bude mať 73 rokov. Pri pohľade na termíny koncertov vidno, že pri plánovaní turné mysleli aj na narodeninové oslavy a práve v spomínanom čase si zarezervovali niekoľko voľných dní navyše.

The Rolling Stones ohlásili ďalšie koncertné turné

Keďže The Rolling Stones medzičasom nevydali nič nové, tým posledným bol album s názvom Blue & Lonesome z decembra 2016, ktorý bol plný verzií starých bluesových evergreenov z Chicaga a skupine priniesol prestížnu cenu Grammy v kategórii Najlepší album tradičného bluesu, ich koncertný repertoár sa nezmení a pravdepodobne zahrajú osvedčenú dávku starších hitov. Nakoniec, majú ich neúrekom, veď počas svojej búrlivej kariéry trvajúcej 6 dekád od začiatku šesťdesiatych rokov predali vyše 200 miliónov albumov. Najväčšou novinkou bude asi to, že fanúšikovia už nebudú vídať na pódiu Keith Richardsa s večne zapálenou cigaretou, kedže podobne ako pred rokom prestal holdovať alkoholu, od októbra prestal aj fajčiť. Otázka, či nové koncertné turné skupiny The Rolling Stones bude zároveň aj rozlúčkovým, zostáva aj naďalej nezodpovedaná.

Bonzo Radványi
12/02/2020