Rolling Stones na turné bez Charlie Wattsa

Znova na koncertné cesty

Hudobná scéna poznačená pandémiou covidu – 19 sa pomaly začína spamätávať a vracať do normálnych koľají. Aj legendárna rocková skupina The Rolling Stones sa na jeseň vydáva znova na koncertné turné. Bude to 13 koncertov po amerických mestách, ktoré skupina mala odohrať v minulom roku v rámci zrušeného No Filter Tour. Nové turné začne 26. septembra koncertom v St. Louis a po ďalších zastávkach vrátane Nashville, New Orleansu, Los Angeles, Las Vegas a Dertroitu skončí 20. novembra v texasskom Austine.

The Rolling Stones idú na turné bez bubeníka Charlie Wattsa

Najnovšie správy hovoria o tom, že “The World’s Greatest Rock and Roll Band” sa po prvýkrát vo svojej skoro 60-ročnej kariére vydá na turné bez svojho rytmického motora – bubeníka Charlie Wattsa. Hovorca skupiny uviedol, že Watts, ktorý v júni oslávil už 80-te narodeniny, nedávno absolvoval bližšie  neurčený ale „úplne úspešný“ lekársky zákrok a teraz potrebuje riadny odpočinok, aby sa zotavil. Jeho súčasný zdravotný stav mu nedovoľuje zúčastniť sa severoamerického turné. Keďže The Rolling Stones sa rozhodli nesklamať svojich fanúšikov a ohlásené turmé nezrušiť, na bubeníckej stoličke ho zastúpi Steve Jordan, dlhoročný priateľ Keitha Richardsa a spoluhráč v jeho bočnom projekte X-Pensive Winos.


Po smrti gitaristu Briana Jonesa v roku 1969 a odchode basistu Billa Wymana v roku 1992 budú takto na pódiu už len dvaja pôvodní členovia The Rolling Stones – gitarista Keith Richards a spevák Mick Jagger. Verím, že hudba lieči a preto Charlie Wattsovi želám skoré uzdravenie. Charlie, get well soon!

Bonzo Radványi
05/08/2021