Summer Music Picnic 2015

V skalickom Srdiečku sa uskutočnil ďalší koncert cyklu Hudba v Meste

V sobotu 20. 6. sa v skalickom Srdiečku konal koncert pod záštitou cyklu koncertov Hudba v Meste. Hudobníci sa striedali na vonkajšej i vnútornej scéne, vďaka čomu bol zabezpečený nepretržitý hudobný program až do neskorých večerných hodín.

Summer-Music-Picnic-2015-2 Summer-Music-Picnic-2015-3
Summer-Music-Picnic-2015-1

Program zahájilo moravsko-slovenské zoskupenie Velká Svačina, ktoré obecenstvo rozprúdilo folk-rockovými rytmami. V programe bolo zastúpenie i sólistov slovenskej folkovej scény. Zo Starej Turej pricestoval folkáč Rasťo Samek, ktorý svoj spev sprevádzal i netradičnými gitarami vlastnej výroby. Na Rasťovo vystúpenie nadviazal ďalší folkový sólista, Aďo Juráček. Aďo predviedol vynikajúci spev a hru na gitare.

Summer-Music-Picnic-2015-4 Summer-Music-Picnic-2015-6 Summer-Music-Picnic-2015-51 Summer-Music-Picnic-2015-7

Ďalšie hudobné zoskupenie sa už nieslo v bluesových rytmoch. Svoje umenie spojili známy trnavský bluesman Peter Bonzo Radványi, vynikajúci hráč na hammond organ Mike Kramár a nenapodobiteľný český saxofonista Zdeněk Šponar. Išlo o naozaj zaujímavé spojenie nástrojov, ktoré vyčarilo príjemnú atmosféru.

Summer-Music-Picnic-2015-8 Summer-Music-Picnic-2015-9 Summer-Music-Picnic-2015-10 Summer-Music-Picnic-2015-11 Summer-Music-Picnic-2015-12 Summer-Music-Picnic-2015-15

Na vonkajšej scéne sa už medzitým chystalo iné zoskupenie, nazvané Slovak Blues Project. Spolu si zajamovali známy skalický rodák Ľuboš Beňa, mladá gitaristka a speváčka Barbora Černá, bývalý punkáč a basgitarista Juraj Tvrdý a českí hostia hráč na ústnu harmoniku Rosťa Orság, vynikajúci saxafonista Zdeněk Šponar, a v neposlednej rade nezabudnuteľný Vlado Čech, ktorý sa vyžíval v hre na rytmické nástroje. Pridal sa i Bonzo Radványi so svojou rezofonickou gitarou a obecenstvu neostávalo nič iné ako spolu s ním spievať „Sweet Home Srdiečko.“ Slovak Blues Project sa teda postaral o skvelú atmosféru.

Summer-Music-Picnic-2015-14 Summer-Music-Picnic-2015-13

Program sa ďalej niesol v rock´n´rollovom rytme, o ktorý sa postarala bratislavská skupina Andy Ray Haverda Band. Skupina vytvorila naozaj príjemnú atmosféru a predviedla kvalitný rock´n´roll. Nasledovalo vystúpenie českého folk-bluesového dua Marek Zavřel & Rosťa Orság. Páni predviedli kvalitné spojenie spevu, hry na gitaru a ústnu harmoniku.

Summer-Music-Picnic-2015-16

Vyvrcholením večera bolo jednoznačne vystúpenie rakúskej blues-rockovej skupiny Marius Dobra Band. Trojica pánov pôvodom z Rumuska a Maďarska vytvorila neopakovateľnú atmosféru a nenechala chladným ani jedného diváka. Emóciami nabitý spev a majstrovská hra na elektrickú gitaru v podaní Maria Dobra jednoznačne patria k špičkovým výkonom blues rockovej scény. Výborným vystúpením teda zakončili skvelú sobotu plnú kvalitnej hudby v podaní domácich i zahraničných interpretov.

Hudobná udalosť by sa nezaobišla bez podpory Vlada Čecha, ktorý poskytol priestory Srdiečka a samozrejme Ľuboša Beňu, hlavného organizátora koncertov Hudba v Meste.

Barbora Černá
Jún 2015