Strážnické rockové slavnosti 2015

Tento rok aj v bluesovom rytme

Straznica-Rock-2015-4

Strážnica je síce známa najmä ako vychválený vinársky región s dlhoročnou folklórnou tradíciou, no v nedeľu 13. septembra patrilo pódium na námestí rockerom a bluesmanom. Ako každý rok sa konalo hudobné podujatie s názvom „Rockové slávnosti“ pod záštitou mesta Strážnica. Organizátori a hudobníci sa mohli tešiť slnečnému počasiu a hojnej návštevnosti divákov.

Straznica-Rock-2015-1

Podujatie zahájila skupina z Brna, The Blu´ Ravens. Tí sa venujú najmä hudbe 70. rokov a tvorbe rockovej skupiny The Black Crowes.

Straznica-Rock-2015 Straznica-Rock-2015

Na pódiu ich vystriedali slovenskí bluesmani a hráči na rezofonické gitary, Ľuboš Beňa a Peter „Bonzo“ Radványi. A keďže išlo o rockové slávnosti, zavolali si k sebe na pódium i posily, ktoré sú v rockovej hudbe ako doma (teda vlastne aj boli doma, keďže to boli Strážničania). Na basu si s bluesmanmi zahral viceprimátor mesta a na gitaru predviedol kvalitné rockové sóla jeho synátor. „Bonzo“ Radványi pozval na pódium ešte jedného hosťa a to mladú slovenskú bluesovú speváčku a gitaristku Barboru Černú.

Straznica-Rock-2015-3

Poslednými účinkujúcimi podujatia bola skupina W Band, ktorej gitarista a basgitarista si zadžemovali na pódiu už predtým so slovenskými bluesmanmi. Skupina predviedla dávku kvalitného blues-rocku inšpirovanú tvorbou Joe Bonamassu, Led Zeppelin a inými rockovými legendami. Skupina mala okrem toho jednu zvláštnosť a to dvoch bubeníkov. Pozerať sa na ich zosynchronizované pohyby bol skvelý zážitok. Ku skupine sa pridal aj špeciálny hosť – Ondřej Fišer, gitarista, ktorý hráva v známej českej skupine Laura a její Tygři.

Nám teda neostáva nič iné, ako veriť, že sa podujatie rovnako dobre vydarí aj na ďalší rok a prinesie svojim návštevníkom opäť dávku kvalitnej rockovej hudby.

Barbora Černá
September 2015