Spomienka na The Allman Brohers Band

Koncert Madison Square Garden v New Yorku

Majster slide gitary Duane Allmann, jeho brat klávesák a spevák Gregg Allman, basisti Berry Oakley, Allen Woody, Lamar Williams, bubeníci Butch Tracks, David Toller a gitarista Dan Toller z americkej kapely The Allman Brothers Band už dávno hrajú na nebeských pódiách. Zostávajúci členovia tejto južanskej legendy Warren Haynes, Derek Trucks, Oteil Burbridge, Marc Quinones a bubeník Jai Johanson aka Jaimoe, ktorý je jediným z pôvodného zloženia, plánujú si ako „The Brothers“ pripomenúť 50. výročie The Allman Brothers Bandu špeciálnym koncertom. Títo piati „pozostalí“ budú spoločne na pódiu prvýkrát po viac ako piatich rokoch a bude to takisto ich prvé vystúpenie od smrti Grega Allmana.

Spomienka na The Allman Brohers Band

Na koncerte, ktorý sa uskutoční 10. marca v Madison Square Garden v New Yorku, si zahrajú ako hostia aj bývalí členovia kapely gitarista Derek Trucks a klávesáci Chuck Leavell a Reese Wynans. O bývalom gitaristovi Dickey Bettsovi, autorovi dvoch najznámejších skladieb The Allman Brothers Bandu – Jessica a Ramblin´ Man, správy mlčia.

Spomienka na The Allman Brohers Band

K 50. výročiu výjde koncom februára aj špeciálny box set s doteraz nevydanými raritnými štúdiovými a koncertnými nahrávkami s názvom Trouble No More: 50th Anniversary Collection. Bude to zberateľská záležitosť v podobe 10 vinylových elpéčiek alebo 5 CD´s obsahujúcich 61 skladieb v chronologickom poradí, ktoré dokumentujú obdobia, keď kapela vydávala platne u gramofiriem Capricorn Records, Arista, Epic a Peach. K vinylom bude pribalená 56-stranová kniha a k CD boxu zasa 88-stranový booklet s podrobnou históriou The Allman Brothers Bandu a s množstvom fotografií.

Bonzo Radványi
18/01/2020