Slovenské Rádio Jazz sa nebojí bluesovej hudby

Súvislý prúd muziky bez hovoreného slova

Už som si zvykol na to, že slovenské rádiá sa boja bluesovej hudby ako čert sväteného kríža. Jedinou výnimkou bolo doteraz len Rádio Devín s jeho pravidelnou hodinovou reláciou BlueTime každú stredu. No nedávno bluesovú ponuku v slovenskom rozhlasovom éteri obohatilo nové Rádio Jazz, ktoré v júni nahradilo spravodajské Rádio Aktual a začalo vysielať na jeho frekvenciách. Odvtedy po celé leto ponúka súvislý prúd muziky bez hovoreného slova.

Bluesovú ponuku v slovenskom rozhlasovom éteri obohatilo nové Rádio Jazz

Rádio Jazz je samozrejme zamerané na hudbu, ktorú má v názve, no okrem starších i novších jazzových interpretov môžeme v jeho vysielaní počuť aj inteligentný pop, trochu soulu, latiny, R & B a každú hodinu aj 2-3 skladby v podaní bluesových velikánov ako Muddy Waters, John Lee Hooker, Ray Charles, John Mayall, Canned Heat, B.B. King and Eric Clapton, Fleetwood Mac atď. Len škoda, že som zatiaľ na rozdiel od jazzu nepočul vo vysielaní žiadneho bluesmana zo Slovenska.


Ale aj tak je hudobná ponuka Rádia Jazz, ktoré sa dá počúvať nielen na celom Slovensku ale vďaka internetu doslova aj na celom svete, veľmi príjemnym potešením uší i duší poslucháčov. A ja sa už teším na moderované relácie, ktoré sa po začiatočnom prechodnom období majú objaviť vo vysielaní Rádia Jazz na jeseň.

Bonzo Radványi
Október 2018