Slovenská kapela Kiero Grande súťaží v Amerike

Z Veľkého Kýru do Memphisu

Trio Kiero Grande patrí v poslednom čase k najúspešnejším kapelám na slovenskej bluesrockovej scéne. Traja muzikanti z malej dedinky Veľký Kýr pri Nitre sa môžu pochváliť víťazstvom v celoslovenskej súťaži Slovakian Blues Challenge 2017. O rok neskôr reprezentovali Slovensko na prestížnej európskej súťažnej prehliadke European Blues Challenge v Nórsku. Ďalšie víťazstvo v súťaži Blues Aperitiv v Šumperku im otvorilo bránu na najväčší český festival Blues Alive a následné koncerty v Poľsku.

Skupina Kiero Grande pripravuje nový album

Súčasnú zostavu Kiero Grande tvoria: spevák a gitarista Adrian „Ady“ Kelemen, hráč na basgitaru Róbert Gajdošík a bubeník Vojtech Száraz. Na svojom konte majú množstvo vystúpení na domácich i zahraničných pódiách a dve výborné CD plné pôvodných autorských skladieb spievaných po anglicky.

Kiero Grande - Best Self Produced CD 2020 Memphis USA

Prvý album s názvom Unorthodox vyšiel v roku 2016 a najnovší Heavy Hands v marci tohto roku. A práve táto novinka, ktorú si kapela vydala sama, im teraz zabezpečila účasť na prestížnom medzinárodnom podujatí International Blues Challenge v americkom Memphise. Kapela Kiero Grande bude so svojim CD Heavy Hands súťažiť v kategórii The Best Self – Produced CD – Najlepšie bluesové CD vydané vlastným nákladom. Cédečko do súťaže nominovalo občianske združenie Slovakblues o. z., ktoré je oficiálnym členom svetovej asociácie The Blues Foundation, združujúcej partnerské bluesové spoločnosti z celého sveta a individuálnych členov.

Nominované cédečká budú posudzovať v troch kolách americkí odborníci z hudobného businessu, rádií a tlače. Porotcovia budú klásť hlavný dôraz na bluesový obsah cédečka, jeho hudobnú i zvukovú kvalitu a samozrejme budú hodnotiť aj výtvarnú stránku obalu či bookletu. Mená vybraných finalistov budú známe niekedy v polovici januára budúceho roka a celkový víťaz, ktorý získa nielen prestížnu cenu ale aj „airplay“ v bluesových rádiách, bude slávnostne vyhlásený 1. februára 2020 počas 36. ročníka International Blues Challenge v historickom Orpheum Theatre v Memphise.


Veríme, že kapela Kiero Grande sa presadí aj v takejto mimoriadne silnej medzinárodnej konkurencii a podarí sa jej zviditeľniť nielen seba ale aj celú slovenskú hudobnú scénu. Držíme jej palce!

Peter Radványi
06/10/2019