Slovak Blues Project na festivale v Břeclavi

Tentokrát v kompletnom zložení

Sezóna letných festivalov plných hudby a dobrého piva sa konečne začala. Svedčí o tom aj „Festival Minipivovarů“ v moravskej Břeclavi, ktorý sa tento rok konal v sobotu 25. júna.

Slovak-Blues-project-Breclav-2016-1

Slávnosť rocku, blues a piva sa každoročne koná na lúke pod zámkom, kde môžete ochutnať viac ako 30 rôznych značiek piva z Českej a Slovenskej republiky. V ten deň sa okrem zoskupenia Slovak Blues Project na pódiu vystriedalo množstvo kvalitných hudobníkov z Čiech, Slovenska, Maďarska, Rakúska a Rumunska, ktorí ponúkli porciu blues, blues rocku, country a rock´n´rollu. Nechýbala břeclavská formácia Wráwor, rockový Chameleon Groove z Mikulova, medzinárodné rakúsko-rumunsko-maďarské rockové trio Marius Dobra Band a rock´n´rollový Banda Americano zo Slovenska. Sobotňajší program ukončila břeclavská rocková kapela Větry z Jihu.

Slovak-Blues-project-Breclav-2016-3

Slovak Blues Project sa tentokrát predstavili v kompletnom zložení. Za bicími sedel a súčasne sprevádzal na basovú a rezofonickú gitaru Ľuboš Beňa. Spieval a na elektrickú gitaru hral Paľo Hrnčirík. Ďalším spevákom formácie bol Peter Bonzo Radványi, ktorý hral aj na rezofonické dobro. Nechýbala ani speváčka a gitaristka Barbora Černá.

Slovak-Blues-project-Breclav-2016-2

„Horúci“ bluesový koncert vo viac ako 40° teplote odštartovali Ľuboš s Paľom a zahrali piesne, s ktorými tento rok Slovak Blues Project vyhral medzinárodnú súťaž Blues Aperitiv v Šumperku. Medzi ne patria songy ako Meet Me In The City, Higher Ground či pomalá a melancholická skladba Hard Times Killin´ Floor. Neskôr sa k nim pridala Barbora, ktorá doplnila koncert o bluesový tradicionál Black Cat Bone a svoju vlastnú verziu piesne Workin´ Woman Blues z repertoáru americkej speváčky Valerie June z Tennessee. Na pódiu Barboru Černú vystriedal Bonzo Radványi a so svojou doslova od horúceho slnka rozpálenou plechovou gitarou obecenstvu predviedol známe bluesové tradicionály i piesne z albumu Nemám hlad, nemám smäd, ktorý vydali spolu s Ľubošom Beňom.

Slovak-Blues-project-Breclav-2016-4

Čas však rýchlo pokročil a gitary i protagonisti boli od slnka poriadne rozpálení. Vystupovanie či navštevovanie letných festivalov so sebou nesie riziká úpalu a prehriatia organizmu. Preto pamätajte na to, že je o dôvod viac – dodržiavať pitný režim.

Barbora Černá
Jún 2015