The Rolling Stones chystá ďalšiu novinku

Album On Air prinesie na trh kolekciu raritných nahrávok zo živých vystúpení

Skupina The Rolling Stones je ešte stále na svojom európskom turné s názvom No Filter, ktoré ukončí 22. a 25. októbra dvomi koncertami v Paríži. Počas uplynulých dvoch mesiacov ponúkala na svojich vystúpeniach okrem najväčších hitov aj dve skladby z minuloročného albumu Blue & Lonesome: Just Your Fool a Ride ‚em on Down, ktorý bol akýmsi návratom k bluesovým koreňom.

Skupina The Rolling Stones chystá spomienkový návrat do prvej polovice šesťdesiatych rokov. Novinka s názvom On Air prinesie na predvianočný trh kolekciu raritných nahrávok živých vystúpení The Rolling Stones

Mick Jagger & co sa chystajú potešiť svojich fanúšikov ďalším prírastkom do bohatej diskografie aj v tomto roku. No nebude to očakávaný album s novými skladbami ale spomienkový návrat do prvej polovice šesťdesiatych rokov. Novinka s názvom On Air prinesie na predvianočný trh kolekciu raritných nahrávok zo živých vystúpení The Rolling Stones v populárnych hudobných programoch britského rádia BBC z rokov 1963 až 1965.

Fanúšikovia slávnej skupiny mohli počuť doteraz tieto nahrávky len z pirátskych platní vo veľmi zlej kvalite. 1. decembra výjde 18 novo remixovaných skladieb v štandardnej edícii na CD, na vinyle i na špeciálnom farebnom vinyle a 14 ďalších v de luxe vydaní na dvojcédečku. Skupina The Rolling Stones ešte v pôvodnom zložení s Brianom Jonesom a Billom Wymanom hrala v programoch BBC síce najmä skladby z ich aktuálnych singlov a LP´s, no medzi 32 skladbami sa vedľa známych prvých hitov ako Come On, I Wanna Be Your Man, Satisfaction, The Last Time či It´s All Over Now objaví aj 7 skladieb, ktoré sa nedostali na žiadnu oficiálnu nahrávku. Sú to tri skladby od Chucka Berryho – Roll Over Beethoven, Memphis Tennessee a Beautiful Delilah, dve od Bo Diddleyho – Cops And Robbers a Crackin´ Up, ďalej verzia Hi Heel Sneakers od Tommy Tuckera a Fannie Mae od Bustera Browna.

Máme sa na čo tešiť, lebo album On Air so živými nahrávkami z archívov BBC bude nielen historickým dokumentom, ktorý nás vráti o viac ako o polstoročie späť do čias, keď The Rolling Stones neboli ešte onálepkovaní ako ‚The Greatest Rock ‚n‘ Roll Band in the World‚, ale možno dá aj odpoveď na otázku prečo práve hudba týchto piatich nadšencov dostala v šesťdesiatych rokoch blues do pozornosti poslucháčov i médií na celom svete.

Bonzo Radványi
Október 2017