Skončil legendárny klub Highway 61

Prežil svojho zakladateľa len o necelých 11 mesiacov

Legendárny „Highway 61 Jazz & Blues Club“ v Českých Budějoviciach prežil svojho zakladateľa s dlhoročného šéfa Karla Macharta len o necelých 11 mesiacov. Už v piatok 15.1.2016 končí.

Hihhway-61

„Momentálně to dotujeme z vlastních peněz,“ hovorí Pavel Doležal, ktorý spravuje klub so svojou ženou. „Máme sezónu od října do května a v téhle době tu trávíme kolem osmdesáti hodin týdně každý,“ pripomína Martina Doležalová.

Highway 61 sa stal pojmom v Českej republike. Za svojho pôsobenia v ňom odohrali koncerty asi všetky významné kapely z Európy a zámoria. Pravidelne podporoval aj Českú a Slovenskú bluesovú scénu. Jeho zakladateľom bol Karel Machart, duchovný otec juhočeského bluesu. Umrel 25.3.2015 po ťažkej nemoci vo veku 56 rokov. Do Českých Budějovíc pritiahol špičkových interpretov slovenského, českého ale aj svetového bluesu. Tradíciu koncertov zahájil na Lipne, následne v reštaurácii Vatikán v Českých Budějoviciach. Od roku 2006 bol majiteľom klubu Highway 61, ktorý sa stal najvyhlásenejším bluesovým klubom v Českej republike. Po jeho smrti prevzal klub hudobník a bluesman Pavel Doležal s manželkou, ktorí ho viedli až do jeho ukončenia.

Bluesmusic
Január 2015