Rozhovor: Martin Vasil a Blue Zodiac

V Skalici prestavia sviežu kombináciu bluesu a popu a zaujímavý hlas speváčky

Rozhovor s gitaristom Martinom Vasilom o kapele Blue Zodiac, ktorá zahrá vo finálovom kole celoslovenskej súťaže Slovakian Blues Challenge 2017  vo štvrtok 7. septembra v Skalici. Pomerne mladá a ešte neznáma formácia na slovenskej bluesovej scéne sľubuje sviežu kombináciou bluesu, popu a rocku a zaujímavý hlas speváčky Daniely Obšitníkovej.

Rozhovor s gitaristom Martinom Vasilom o kapele Blue Zodiac

Ako, kedy a kde vznikla vaša skupina a kto sú jej súčasní členovia?
Kapela Blue Zodiac vznikla v roku 2016 v Bratislave. Súčasnú zostavu tvoria: speváčka Daniela Obšitníková, na bicie Vladimír Sawicz, basgitarista Ján Borza a ja, gitarista Martin Vasil. Okrem tejto stálej zostavy s nami striedavo hosťuje gitarista Štefan Čakvári.

Kto vás najviac inšpiruje z bluesovej oblasti a z akých ďalších hudobných žánrov čerpáte pri vašej tvorbe?
Samozrejme hlavnými vzormi pre nás sú velikáni súčasnej bluesovej hudby ako John Mayer a Joe Bonamassa. Čo sa týka spevu ovplyvnila nás aj anglická jazzová, soulová a R&B speváčka Amy Jade Winehouse. Nesnažíme sa o dokonalú kópiu prevzatých skladieb ale vkladáme do nich naše každodenné pocity, tak aby prinášali radosť nám a poslucháčom.

Rozhovor s gitaristom Martinom Vasilom o kapele Blue Zodiac

Prezraďte nejaké vaše úspechy, albumy, recenzie, špeciálne festivaly alebo koncerty?
Sme pomerne mladá kapela. Vznikli sme v lete 2016 a stále sme na úplnom začiatku cesty na klubové a festivalové pódia, ale zaznamenali sme už aj úspechy. Vo finálnom súboji ružinovských kapiel v Bratislave sme získali titul Kapela Ružinova 2017 a Cenu diváka. V súčasnosti pilno pracujeme na nových skladbách a dúfame, že v budúcnosti ich zaznamenáme na našom albume. Tak ako väčšina začínajúcich kapiel sa prezentujeme na internete. Fanúšikovia nájdu našu hudbu na našich stránka, Facebooku alebo YouTube.

Celoslovenská súťaž bluesových kapiel v Skalici

S čím prídete na súťaž a na čo sa môžu fanúšikovia a porota tešiť v Skalici?
Fanúšikovia sa môžu tešiť na sviežu kombináciou bluesu, popu a rocku. Veríme, že obecenstvo a porotu zaujmú naše hudobné výkony a zaujímavý hlas našej speváčky.

Ľubos Beňa
Bluesmusic
August 2017