René Lacko nominovaný v USA

Nominácia na Best-Self Produced CD

rene lacko

Medzinárodná organizácia The Blues Foundation sídliaca v Memphise, v americkom štáte Tennessee, už 34 rokov oceňuje bluesových umelcov cenou Blues Music Awards. 29 rokov dáva možnosť zažiariť novým talentom v súťaži International Blues Challenge a okrem toho v rámci tejto súťaže vyhlasuje od roku 2005 aj víťaza v kategórii The Best Self-Produced CD, aby takto podporila aj nezávislých bluesmenov, ktorí nemajú zmluvu so žiadnou veľkou gramofirmou a vydávajú si svoje cédečká sami.

Bluesový subjekt Slovakblues.com ako oficiálny člen The Blues Foundation už štvrtýkrát využíva svoje právo nominovať zástupcov Slovenska do tejto medzinárodnej súťaže o najlepšie CD vydané vlastným nákladom a v tomto roku poslal do USA nové cédečko gitaristu a speváka René Lacka & Down Town – Blind Man. Reného čakala veľká konkurencia, lebo bluesové asociácie z celého sveta nominovali do súťaže rekordný počet 76 uchádzačov, medzi ktorými sú okrem amerických a kanadských aj bluesmeni z Poľska, Holandska, Francúzska či Škandinávie, ktorí si vydali svoje albumy sami v období od 1. novembra 2012 do 31. októbra 2013.

Prihlásené nahrávky posudzovali vylučovacím spôsobom v troch kolách americkí odborníci z hudobného businessu, rádií a tlače. Porotcovia kládli hlavný dôraz na bluesový obsah cédečka, jeho hudobnú i zvukovú kvalitu a samozrejme výtvarnú stránku obalu či bookletu. René sa do vybraných finalistov neprebojoval, ale i tak je to veľká reklama a úspech pre slovenskú bluesovú scénu.

Blues Music
November 2013