Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy

O zvuk a mastering sa stará Roman Turtev

S portálom Bluesmusic sme navštívili nahrávacie štúdio AMA 21, ktoré sa nachádza v srdci Bratislavy na Karpatskej ulici. Je situované na poschodí, a pozostáva z niekoľkých nahrávacích miestností a moderného štúdiového vybavenia vrátane originálneho Hammond organu. O zvuk a mastering sa stará hudobník, bubeník a zvukový majster Roman Turtev, ktorému sme položili zopár otázok.

Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy

Kde si získaval skúsenosti, ako štúdiový inžinier?
Skúsenosti s prácou v štúdiu a nahrávacou technikou som získal v Londýne, ako študent odboru Music Production and Technology na Metropolitan Univerzity. Po ukončení školy som pracoval 7 rokov ako asistent v londýnskom nahrávacom štúdiu Air-Edel Studios.

Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy

Popíš nám vybavenie štúdia a zaujímavosti, ktoré pre nahrávanie ponúkaš.
Štúdio AMA 21 disponuje skvelou akustikou na nahrávanie živých nástrojov a vokálov. Máme k dispozícii až 4 samostatné akusticky ošetrené nahrávacie miestnosti. Nájdete tam lampové a tranzistorové predzosilňovače a veľký výber mikrofónov. Na digitálny audio záznam využívam systém Pro Tools s dedikovaným kontrolerom S3 a Avid Dock. K dispozícii je kompletná sada bicích nástrojov a originálny Hammond Organ s reproduktorovou bedňou Leslie. Venujem sa aj výrobe reklamných spotov, jinglov a zvukovému dizajnu.

Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy

Aké kapely a hudobníkov si už nahrával.
Za krátky čas od otvorenia (r. 2019) sa v štúdiu vystriedalo mnoho hudobníkov a umelcov ako Peter Lipa, Jožko Barina, Peter Koreň Sr., Richard Tesařík, Henry Tóth, Martina Schindlerová, Juraj Turtev, Erich „Boboš“ Procházka, Milo Suchomel, Peter Juhás, Preesburger Klezmer Band, O.B.D, Koreňova Zelenina a mnoho ďalších.

Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy Nahrávacie štúdio AMA 21 v srdci Bratislavy

Ľuboš Beňa
02/03//2021