Na koncerte Joe Bonamassu v Budapešti

Priniesol to, čo sme očakávali: veľa hudby a málo slov

Zvyk je železná košeľa platí už od nepamäti, a tak sme si zvykli chodiť na koncerty do Budapešti. Hudobno-zábavné centrum Budapešť Park ponúklo 14. júna 2018 atraktívny koncert najväčšej súčastnej bluesrockovej hviezdy – gitaristu a speváka Joe Bonamassu. Potešilo nás, že produkcia začala načas a jej 90 minút prinieslo to, čo sme očakávali: veľa hudby a málo slov.

V Budapešti koncertoval americký gitarista a spevák Joe Bonamassa

Skvelému zvuku kapely dominovali 4 „tvídové“ kombá a gitary LesPaul, Stratocaster a Telecaster. Kapela zložená z vynikajúcich matadorov tohto žánru, Reese Wynans – klávesy, Anton Fig – bicie, Michael Rhodes – basgitara, dvojčlennej dychovej sekcie – saxofón a trúbka a dvoch vokalistiek, podporovala frontmana po všetkých stránkach na jednotku.

V Budapešti koncertoval americký gitarista a spevák Joe Bonamassa

Samozrejmosťou bol „veľký“ zvuk Hammond organu a sólové party aj pre saxofónistu, trúbkára a vokalistky. Vlastné skladby z pera Joe Bonamassu doplňovali na koncerte aj prevzaté skladby, najmä od Alberta Kinga. 90 minút skvelej hudby stálo za návštevu našich južných susedov. Kde tu bolo počuť aj slovenčinu a komu sa nelenilo cestovať, určite neoľutoval.


Pre záujemcov pripájam aj zoznam skladieb, ktoré v Budapešti odzneli:
1. Bonanza Theme Song
2. King Bee Shakedown
3. Evil Mama
4. Just Cause You Can
5. Self Inflicted Wounds
6. I Get Evil
7. No Good Place For The Lonely
8. Breaking Up Somebody´s Home
9. How Deep This River Runs
10. Slow Train
11. Last Kiss
12. Prídavok: Sloe Gin

Text: Libor Kováč
Foto mobil: Ivan Halmeš