Beňa & Radványi v hudobných časopisoch

Szalenie sympatyczny duet

Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi v hudobných časopisoch

V uplynulých dňoch sa do rúk hudobných fanúšikov dostalo najnovšie, tretie tohtoročné číslo časopisu Nový Populár. Medzi recenziami nových albumov čitateľ nájde aj recenziu cédečka dvojice Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi – Slovak Blues Project z pera Jána Grausa. Cédečko, ktoré ocenil štyrmi hviezdičkami z maximálnych päť, vyšlo koncom minulého roka a vo výročnej Bluesovej ankete Slovak Blues Top získalo titul Najlepšie bluesové CD roka 2017.


O skalicko-trnavskej dvojici Beňa & Radványi sa píše aj v najnovšom čísle poľského bluesového štvrťročníka Twój Blues. Zbyszek Jedrzejczyk v reportáži z českého letného festivalu Valašský špalíček napísal: „Najbardziej klasyczny blues poplynal ze sceny, kiedy grali Slowacy Beňa & Radvanyi…“, čo asi prekladať nie je vôbec potrebné.

Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi v hudobných časopisoch

Pochvalne sa o slovenských bluesmenoch, ktorých označil za: „szalenie sympatyczny duet“, zmienil aj Ryszard Gloger v jeho veľkom článku o najväčšom poľskom bluesovom open air festivale Suwalki Blues Festival. Beňa a Radványi tam v júli ako jediní zo Slovenska reprezentovali našu bluesovú scénu. Na festivale vystúpili také hviezdy ako Mavis Staples, Eric Burdon & The Animals, Supersonic Blues Machine feat. Billy Gibbons, Southern Avenue, Nuno Mindelis, Vanesa Harbek Band, Taylor Moore Band a k tomu celá kopa ďalších kapiel z Francúzska, Argentíny, Dánska, Grécka, Ruska, Litvy a samozrejme z Poľska. Ryszard Gloger venoval pár riadkov aj vystúpeniu dua Beňa & Radvanyi a na záver dodal „Slowacki duet to gwarancja udanego wieczoru w každym klubie.“ A k tomu pripojil aj peknú farebnú fotografiu z ich koncertu.

Bonzo Radványi
Október 2018