Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi vydali nový album

Nesie názov Slovak Blues Project

Takmer po piatich rokoch vydávajú slovenskí bluesmani Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi ďalší spoločný štúdiový album. Nesie názov Slovak Blues Project a ponúka nielen tradičné. ale i moderné formy amerického bluesu. Jedenásť skladieb, z toho 6 vlastných a 5 prevzatých v originálnych úpravách, je aktuálnou vizitkou tohto v súčasnosti najhranejšieho slovenského bluesového dua, ktoré hosťuje na hudobných festivaloch po celej Európe.

Slovenskí bluesmani Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi vydali štúdiový album Slovak Blues Project

Novinku nahrali síce v štúdiu, ale v podstate naživo, aby tak zachovali energiu, ktorou sú známi z ich vystúpení. O dostatočnú pestrosť rytmov, nálad a zvukomalebnosť sa na albume Slovak Blues Project postarali aj hosťujúci hudobníci, takže v jednotlivých skladbách poslucháč môže počuť nielen duo, ale aj trio či celú kapelu.

Pokiaľ spevák Bonzo Radványi hrá aj na rezofonickej gitare a ústnej harmonike, Ľuboš Beňa obohatil celkový zvuk o špeciálnu gitaru z kanistra, rezofonickú gitaru, bicie nástroje a basgitaru. Pravdepodobne po prvýkrát sa na Slovensku objavila v bluese gombíková harmonika – heligónka, ktorú bravúrne ovláda Miro Buzrla a rockovým zvukom elektrickej gitary na nový album prispel zasa Paľo Hrnčirík.

https://youtu.be/6dP1KsXEX0Y

O kompletné nahrávanie a finálnu mixáž albumu Slovak Blues Project sa postaral Dušan Souček zo štúdia Indies. Obal navrhla a spracovala Zuzana Pálešová z fotografií Igora Vraňucha. Producentom novinky, ktorá vyšla u hudobného vydavateľstva Indies Happy Trails Records v Brne, je Ľuboš Beňa.

Kúpiť album

Blues Music
December 2017