Koniec Bluesnenia na Rádiu Devín

Skončila jediná relácia v slovenskom éteri venovaná bluesovej hudbe

Všetko má svoj koniec a so starým rokom sa skončila aj relácia Bluesnenie s Petrom Radványim na Rádiu Devín, jediná moderovaná relácia v slovenskom éteri, ktorá sa pravidelne a systematicky venovala bluesovej hudbe. Od apríla 2003, keď prvýkrát zaznela zvučka Bluesnenia, uplynulo už skoro 13 rokov, počas ktorých sme mali možnosť každý týždeň spoločne počúvať bluesovú hudbu. Nebolo to len spomínanie na starých bluesmenov, na históriu bluesu, čierneho i bieleho, ale relácia sa venovala aj čerstvým správam z bluesovej scény, recenziám noviniek, zážitkom z koncertov a festivalov, pozvánkam na zaujímavé podujatia – slovom aj aktuálnemu dianiu na súčasnej bluesovej scéne, či už vo svete alebo doma.

Bluesnenie-KoniecBonzo, čo nám povieš na záver?

„Ak nerátam reprízy, len v roku 2015 odznelo 43 hodinových relácií, v ktorých som vám okrem iného predstavil ukážky z asi pol stovky nových bluesových albumov doslova z celého sveta, teda nielen amerických ale aj európskych, vrátane všetkých slovenských noviniek. Vďaka osobným kontaktom mnohé z nich mali svoju svetovú premiéru práve v Bluesnení. Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať za dlhoročnú spoluprácu aj všetkým zvukovým majstrom, ktorí mali so mnou trpezlivosť pri nahrávaní Bluesnenia, menovite Ľubošovi Veselému, Milošovi Krmíčkovi a najmä Petrovi Áčovi, s ktorým sme doslova na kolene vyrábali jingle do relácie“.

„Samozrejme najväčšia vďaka patrí všetkým pravidelným i nepravidelným poslucháčom, ktorí počúvali vysielanie Bluesnenia priamo z rádia alebo prostredníctvom internetu z archívu, za ich pozornosť a priazeň. Budete mi chýbať! No napriek všetkému sa nelúčim úplne. Rozhlasová bluesová odysea sa síce skončila ale aj naďalej sa budeme stretávať pri Bluesnení Live, teda na koncertoch pri Bluesnení naživo. Preto „DO ZBLUESNENIA“ na budúce“. Keep bluesing! Bonzo Radványi.

Ľuboš Beňa
Január 2015