Her Memories majú veľké hudobné ciele

Jedným singlom sa to nekončí

Chvíľu trvalo, kým sa našli, no terajšiu zostavu si nevedia vynachváliť. Bratislavská kapela Her Memories je pripravená zapísať sa na blues rockovej scéne poriadne veľkými písmenami. Čo štvorica mladých hudobníkov chystá v najbližšom období?

Hudobná formácia Her Memories vznikla v októbri 2017. Odvtedy pomenili zopár členov, pôvodné trio sa od septembra rozrástlo aj o štvrtého hráča. Chalani sa rozhodli prizvať úplne nový nástroj, a to klávesy. Hoci teraz pôsobia v pomerne čerstvej zostave, stihli sa už perfektne zohrať. Frontmanom kapely je Martin Tomášik, ktorý sa okrem spevu zhostil aj hry na gitare. Na base ich sprevádza skúsený hudobník Oliver Kucharovič a za bicie zasadol Peter Garaj. Novú tvár skupiny dotvoril Damian Szabo vďaka hre na klávesy.

Her Memories majú so svojou hudbou veľké plány

Učaroval im blues: Hoci sú členovia pomerne mladí, ich srdcovkou sa stali žánre, ktoré sprevádzajú hudobný svet už dlhé roky. Ich skladby sú ladené v štýle blues rocku, soulu a nechýbajú ani tvrdšie rockové piesne. Spievajú výhradne v angličtine, pretože si to podľa ich slov tento žáner vyslovene pýta. Takisto by radi svojimi skladbami zaujali aj v zahraničí, a preto práve tento jazyk bol pre nich prirodzenou voľbou.


Veria na lásku: Her Memories sa svetu zatiaľ prihovárajú debutovým singlom s názvom Unbeliever. Túto skladbu vydali ako prvú, nakoľko sa im zdala vhodná ako pilotná ukážka ich bohatej vlastnej tvorby. Hudobne aj textovo sa na jej zrode podieľal frontman kapely Martin Tomášik. Podobne zatiaľ vznikali aj ich ďalšie piesne. Spolu s ostatnými členmi na skúške dotvoria nápad do finálnej podoby, s ktorou sú všetci spokojní. Singel Unbeliever je o tradičnej téme lásky k žene. Táto však neverila na lásku, a tak dostala dôkaz toho, že city a romantika ešte stále nevymreli.

Her Memories majú so svojou hudbou veľké plány

Veľké plány: Kapela má za sebou už viacero klubových koncertov a hraní na festivaloch na Slovensku a v Českej republike. V tomto trende chcú pokračovať aj naďalej. Ich ambíciou je predstaviť sa aj ďalej za hranicami, napríklad v Poľsku. Cez zimu ich čakajú dôležité povinnosti. Chcú totiž nahrať svoj prvý album. Nápadov majú viac než dosť a ich očakávania sú vysoké. Pôjde všetko o vlastnú tvorbu a už teraz sa nevedia dočkať, kedy sa podelia so svetom o všetky nové skladby, ktoré doteraz vytvorili.


Úspechy za hranicami: Každý v kapele má skúsenosti aj s pôsobením v iných projektoch, vďaka čomu vedia vždy priniesť nové a nové nápady, ktoré následne pretavia do svojich skladieb. Možno aj vďaka tomu zaujali porotu v súťaži Slovakian Blues Challenge, ktorá vybrala práve Her Memories za jednoznačného víťaza. Formácia v apríli budúceho roku poputuje do holandského mesta Zaandam, kde budú reprezentovať Slovensko na European Blues Challenge.

Lenka Molnárová
20/11/2019