Happy Birthday Mr. Mayall

John Mayall oslávi 85. narodeniny koncertným turné

Potom, čo nekorunovaný kráľ britského bluesu John Mayall musel na jar kvôli zápalu pľúc zrušiť koncerty, už vyliečený a zotavený je znova na nohách a 29. novembra oslávi 85. narodeniny. Spevák, harmonikár, hráč na klávesové nástroje, gitarista a skladateľ sa rozhodol ísť znova na turné a sláviť svoje životné jubileum spolu s fanúšikmi na koncertoch.

John Mayall oslávi 85. narodeniny koncertným turné

Koncom roka má niekoľko vystúpení v Kalifornii a potom 26. februára vo fínskom Tampere odštartuje veľké európske turné s príznačným názvom John Mayall 85th Anniversary World Tour 2019, ktoré bude pokračovať marcovými koncertami vo Švédsku, Dánsku a v Nemecku. 15. 3. bude v Prahe, potom poteší fanúšikov v Poľsku a do našej bezprostrednej blízkosti sa dostane 20. marca, keď vystúpi vo Viedni. Ďalej ho čakajú koncerty v Taliansku, v apríli sa vráti do Nemecka, potom Holandsko, Švajčiarsko, Francúzsko atď. Pritom sa vôbec nešetrí. Len na marec má naplánovaných 24 koncertov !!!


Pravda, pokiaľ v minulom roku koncertoval len s triom, o čom svedčí aj live album Three For The Road, na narodeninové turné sa vydá nielen s basistom Greg Rzabom a bubeníkom Jay Davenportom (tí hrali s ním aj na jeho poslednom koncerte v Bratislave roku 2010), ale na poste sólového gitaristu sa objaví gitaristka a speváčka Carolyn Wonderland z Texasu. Bude to prvýkrát v bohatej histórii Mayallových bandov, že sa žena objaví na takomto dôležitom poste. O tom, že Carolyn na to má, sa môžete presvedčiť prostredníctvom jej sólových albumov, vrátane toho minuloročného Moon Goes Missing.

John Mayall oslávi 85. narodeniny koncertným turné

Nebol by to ale John Mayall, keby nemal pripravené aj nejaké ďalšie prekvapenie. Neúnavný bluesový propagátor nelenil ani počas svojej rekonsvalencie a nahral nový štúdiový album Nobody Told Me. Pri nahrávaní novinky sa v štúdiu vystriedal celý rad prominentných hosťujúcich gitaristov, a tak v 10 nových skladbách sa postupne objavia Joe Bonamassa, Larry McCray, Alex Lifeson, Todd Rundgren, Little Steven Van Zant a už spomínaná Carolyn Wonderland. Album oficiálne výjde až 22. februára a skladby z neho bude Mayall prezentovať na koncertoch nadchádzajúceho európskeho turné. Optimisti síce vravia, že vek je len číslo, no keď si uvedomíme, že 85-ročný legendárny bluesman je schopný vydať sa na ďalšie koncertné turné a poskytnúť fanúšikom plnohodnotný zážitok, je to nielen obdivuhodné, ale priam neuveriteľné.

Happy Birthday Mr. Mayall ! Nech vám výjdu všetky vaše plány a nech vás i nás ešte dlho teší vaša hudba!

Bonzo Radványi
November 2018