Festival Hudba v Meste 2019 znova úspešný

V Skalici znela hudba z Mexika, amerického Ohia a Lousiany

Festival Hudba v Meste 2019 Skalica

V Skalici sa uskutočnil ďalší ročník medzinárodného festivalu Hudba v Meste 2019. V piatok 8. a sobotu 9. novembra zneli v štýlových priestoroch reštaurácie Srdiečko zvuky mexickej a americkej hudby. Projekt koncertov a festivalov Hudba v Meste založil a už 18. rokov vedie skalický bluesman Ľuboš Beňa a dlhé roky sa teší veľkému záujmu verejnosti. Bolo tomu tak aj tento rok a fanúšikovia obsadili priestory reštaurácie Srdiečko do posledného miestečka.

Festival Hudba v Meste 2019 Skalica

V piatok odštartovala v skalický festival skupina Mariachi Sin Fronteras. V štýlovom oblečení ponúkli originálnu mexické hudbu. Nechýbali ani gastronomické špeciality mexickej kuchyne.

Festival Hudba v Meste 2019 Skalica

V sobotu zavítal do Skalice americký gitarista a spevák Noah Wotherspoon s kapelou. Práve tu odštartovali Američania z Ohia prvým koncertom svoje európske turné. V zložení gitara, basa a bicie naservírovali poriadnu dávku blues rocku. Noah Wotherspoon je chlapík malého vzrastu, ale veľký virtuózny hráč na elektrickú gitaru, čo poslucháči ocenili búrlivým potleskom.

Festival Hudba v Meste 2019 Skalica

Zydeco Bayou Alligators patrí k špičke štýlu Zydeco. Spevák, gitarista, hráč na ťahaciu a ústnu harmoniku Hans Müller v sprievode spoluhráčov tlačili do obecenstva viac ako dve hodiny horúcu hudbu z americkej Louisiany. V závere sa k nim pridal hosť, skalický hráč na heligónku Miro Buzrla, známy zo Slovak Blues Projektu.

Festival Hudba v Meste 2019 Skalica

Za osemnásť rokov si Hudba v Meste získala množstvo priaznivcov a robí dobré menu Skalici nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Tohtoročné koncerty úspešnosť festivalu len potvrdili. „Ďakujem všetkým Skaličanom, Holíčanom, Vrádišťanom, Čechom, Poliakom, Moravákom, Maďarom – už ani neviem, kto tam všetko bol – za podporu a návštevu festivalu. Jediným veľkým problémom je, že priestory skalického Srdiečka už nedokážu pokryť zvyšujúci sa záujem verejnosti o tento typ kultúrneho podujatia. Znova sme museli odmietnuť viac ako stovku ľudí. Preto vážne uvažujem v roku 2020 nad zmenou miesta konania festivalu. Dúfam, že sa to podarí,“ okomentoval podujatie jeho organizátor Ľuboš Beňa, známy skalický bluesman.

Ďakujem sponzorom a partnerom festivalu:
– Schaeffer Skalica
– Pivovar Krušovice
– Lark, s.r.o.
– Reštaurácia Srdiečko
– Uni-Upras, s.r.o.
– Reklama Rangl, RoK, s.r.o.
– OZ Kvarteto

Projekt realizovaný s finančnou podporou Trnavského samospráveho kraja.

Festival Hudba v Meste 2019 Skalica Festival Hudba v Meste 2019 Skalica Festival Hudba v Meste 2019 Skalica Festival Hudba v Meste 2019 Skalica Festival Hudba v Meste 2019 Skalica Festival Hudba v Meste 2019 Skalica

Text: Lenka Beňová
Foto: Peter Čimbora, Ľuboš Beňa
14/11/2019