Danny Bryant Band zavítali do Skalice

Totálne zaplnený Srdiečko Pub sa triasol bluesrockom

Vo štvrtok 10. marca zavítali do skalického Srdiečka anglickí blues rockeri pod vedením Dannyho Bryanta. Pri tejto príležitosti Ľuboš Beňa odovzdal Peťovi Vaculkovi – manažérovi Srdiečka ocenenie, ktoré dosiahlo v bluesovej ankete 2016. Srdiečko získalo titul najobľúbenejšieho bluesového klubu na Slovensku.

Srdiecko-Skalica-2016

Toto ocenenie Srdiečko potvrdilo aj návštevou vynikajúceho speváka a gitaristu Dannyho Bryanta. Danny sa hudbe venuje od svojho detstva, a od osemnástich sa živí výlučne svojou hudbou. Jeho profesionálny gitarový a spevácky prejav sprevádzali bubeník Daver Raeburn a hráč na basgitaru Alex Phillips. Danny má za sebou tisícky koncertov, pričom vystupuje po celom svete. Na pódiách sa stretol s legendami ako Joe Cocker, Carlos Santana alebo Peter Green. Trio predstavilo skladby zo svojho najnovšieho albumu Bloody Money. Nezabudli však ani na evergreeny ako sú Hoochie Coochie Man alebo Knocking on Heaven´s Door, pieseň ktorú publikum spievalo spolu s Dannym. Ako prídavok predviedli vlastnú verziu legendárneho songu All Allong the Watchtower. V súčasnosti je skupina na európskom turné, a nás môže len tešiť, že zavítali aj do Skalice.

Danny-Bryant-Skalica-2016

Dannyho skupina však neboli jediní, ktorí v ten večer vystúpili. V roli predskokanov sa predstavili Ľuboš Beňa a Paľo Hrnčirík. Ľuboš a Paľo v súčasnosti spolu pôsobia v projekte s názvom Slovak Blues Project, v rámci ktorého Ľuboš predstavuje nové tváre na bluesovej scéne. Publiku predviedli vlastné verzie piesní ako Meet Me In the City alebo Higher Ground. Ide o spojenie tradičného mississippského blues a moderného rockovo ladeného prejavu.

Danny-Bryant-Skalica-2016-2

Srdiečko teda obhájilo titul najobľúbenejšieho bluesového klubu na Slovensku, o čom svedčila kvalita hudobníkov, i vysoká návštevnosť. Niektorí fanúšikovia pricestovali do Skalice z Brna, Malaciek, Šale a dokonca až z Banskej Bystrice. Tohto roku sa chystajú aj ďalšie koncerty v Srdiečko Pube, a tak nám neostáva iné, než sa nechať prekvapiť, aké hudobné „chuťovky“ si tento rok vypočujeme.

Fotografie zo skalického koncertu Danny Bryant Band a Slovak Blues Project nájdete tu alebo tu.

Text: Barbora Černá
Foto: Peter Čimbora a eZahorie.sk