Bluesnenie v Kafe Scherz

V Bratislave sa spojila staršia a nová generácia slovenského blues

Slovenskí bluesmeni Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi predstavili v Bratislave starú a novú generáciu hudobníkov.

SBP-3 SBP-2

Utorňajší večer (10.11.) v bratislavskom Kafe Scherz sa niesol v štýle kombinácií starej a novej generácie slovenského blues. Najskôr vystúpil známy bluesman Peter „Bonzo“ Radványi spolu s gitaristom a spevákom Palom Hrnčiríkom z Holíča. Palo sa venuje i tvorbe vo svojej blues rockovej skupine W Blues Band, no tento večer sa nám predstavil bez svojej skupiny. Páni predviedli zaujímavé gitarové predstavenie, pričom nám ukázali i svoje spevácke kvality. Dokonca sa priznali, že spolu hrajú prvý raz v živote. No to, že išlo o ich prvý spoločný hudobný počin, nebolo vôbec poznať.

SBP-5 SBP-4

Ako druhý v poradí nastúpil bluesový svetobežník a hráč na rezofonickú gitaru Ľuboš Beňa spolu so začínajúcou speváčkou a gitaristkou Barborou Černou. Publikum malo už možnosť túto formáciu v Kafe Scherz vidieť, no tento raz bol program bohatší a k záveru sa do hry pridali i Bonzo a Palo a všetci si spolu zajamovali slávne hity ako Chain Of Fools alebo It´s All Over Now.

SBP-6

Nakoniec pánske obsadenie pridalo ešte niekoľko prídavkov, s ktorými sa s obecenstvom rozlúčili. Všetkým ďakujeme za podporu a dúfame, že si čoskoro zopakujeme podobný príjemný hudobný večer.

Barbora Černá
November 2015