Blues na Valašskom špalíčku

Piatkový večer na Bonzo Blues Stage v preplnenom M-klube

Jedinečné stretnutie so škótskou bluesovou kráľovnou, s vynikajúcou speváčkou Maggie Bell

Pre mnohých návštevníkov bol tohtoročný festival Valašský špalíček doslova letnými Vianocami. Prispeli k tomu hudobné darčeky v podobe koncertov mnohých žijúcich legiend. Jubilejný 35. ročník festivalu potešil aj fanúšikov bluesu. Okrem množstva retro koncertov (Synkopy 61, Buttons, Milan Knížák & Aktual, Ivan Hajniš & Primitives Group, Framus Five, Rocky Eagles, Progress Organization atď.) ponúkol počas štyroch dní (21.- 24.6.2017) nielen jedinečné stretnutie so škótskou bluesovou kráľovnou, s vynikajúcou speváčkou Maggie Bellovou, ktorá prišla do Valašského Meziříčí so sprievodom Hamburg Blues Bandu s hosťujúcim mladým britským gitaristom Krissy Matthewsom, ale aj vystúpenie ďalšej britskej legendy, speváka Pete Browna, spoluautora takých svetoznámych hitov ako Sunshine of Your Love či White Room.

Mladú bluesovú generáciu spoza veľkej mláky zastupovala zasa gitaristka a speváčka Jackie Venson z Texasu

Mladú bluesovú generáciu spoza veľkej mláky zastupovala zasa gitaristka a speváčka Jackie Venson z Texasu so svojim Bandom. Zážitkom bol aj piatkový večer na Bonzo Blues Stage v neobyčajne preplnenom M-klube. Vládla tam nádherná bluesová atmosféra a návštevníci mohli na vlastné oči a uši sledovať ako sa na pódiu postupne striedali Ľuboš Andršt & Energit, Dura and Blues Club, Vladimír Mišík & ČDG, poľské duo Marek „Makaron“ Motyka & Ryszard „Rico“ a už spomínaná sympatická Američanka Jackie Venson s hosťujúcim Joe Kučerom. Večerné „bluesnenie“ uzavrel Slovak Blues Project Ľuboša Beňu v rozšírenom obsadení o hostí, ktorí prišli gratulovať k životnému jubileu Bonzovi Radványimu a premenili koncert na skutočnú narodeninovú párty, o čom svedčia aj tieto fotografie Jindřicha Oplta.

https://youtu.be/UP5M-9Ad1nM

Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube Piatkový Bonzo Blues Stage a blues na festivale Valašský špalíček 2017 v M-Klube

Bluesmusic
Júl 2017