Juraj Schweigert postúpil v Amerike

Gratulujeme !

Do ďalšieho kola svetovej súťaže o najlepšie CD vydané vlastným nákladom postúpili iba tri európske nominácie. Medzi nimi je aj album Novelty Shop speváka a hráča na ústnu harmoniku Juraja Schweigerta. Gratulujeme!

Best-Self-Semifinale

Medzinárodná organizácia The Blues Foundation sídliaca v Memphise, v americkom štáte Tennessee, každoročne oceňuje bluesových umelcov cenou Blues Music Awards. Už 32 rokov dáva možnosť zažiariť novým talentom v súťaži International Blues Challenge a okrem toho v rámci tejto súťaže vyhlasuje od roku 2005 aj víťaza v kategórii The Best Self-Produced CD, aby takto podporila aj nezávislých bluesmenov, ktorí nemajú zmluvu so žiadnou veľkou gramofirmou a vydávajú si svoje cédečká sami.

The-Best-Self-Schweigert-1

Organizácia SLOVAKBLUES o.z., ktorá podporuje slovenských bluesmanov a je oficiálnym členom The Blues Foundation, aj v tomto roku využila svoje právo nominovať zástupcov Slovenska do tejto medzinárodnej súťaže o najlepšie CD vydané vlastným nákladom a v tomto roku poslala do USA debutové cédečko harmonikára a speváka Juraja Schweigerta Novelty Shop.

The-Best-Self-Schweigert-4

Prvým úspechom Schweigerta je už to, že sa dostal cez vstupné sito medzi 56 cédečiek, ktoré nominovali do súťaže bluesové asociácie z celého sveta. Väčšina uchádzačov je z USA, niekoľko z Kanady a z Austrálie a okrem nich aj európski bluesmeni z Fínska, Poľska a Francúzska.

Prihlásené nahrávky budú posudzovať americkí odborníci z hudobného businessu, rádií a tlače. Porotcovia budú klásť hlavný dôraz na bluesový obsah cédečka, jeho hudobnú i zvukovú kvalitu a samozrejme budú hodnotiť aj výtvarnú stránku obalu či bookletu. Mená vybraných finalistov budú známe niekedy začiatkom budúceho roka a celkový víťaz, ktorý získa nielen prestížnu cenu s tisícdolárovým bonusom ale aj „airplay“ v bluesových rádiách, bude slávnostne vyhlásený 30. januára 2016 počas finálového večera 32. ročníka International Blues Challenge v Memphise.

Juraja Schweigerta čaká poriadne silná medzinárodná konkurencia. Ako sa mu bude dariť, uvidíme onedlho. Dúfajme, že jeho CD uspeje a podarí sa mu takto zviditeľniť nielen seba ale aj celú slovenskú hudobnú scénu. Držme mu palce!

Bluesmusic
November 2015