Album: Jay Mood with Jörg Danielsen

It’s Just a Game

V máji 2022 vyšlo album It’s Just a Game bratislavskej kapely Jay Mood, ktorý vznikol v roku 2014, keď ako house band začali spolu na bluesovej jam session v nezabudnuteľnom bratislavskom podniku Rustique hrávať Juraj Schweigert (harmonika, spev), Lukáš Hrončiak (gitara), Juraj Kalász (kontrabas) a Juraj Raši (bicie). Po deviatich rokoch a po niekoľkých zmenách lokality tento úspešný projekt jam session stále funguje a album It’s Just a Game vychádza ako svedectvo o ňom.

Jay Mood with Jörg Danielsen - It’s Just a Game

Ponúka osem autorský skladieb, ktoré stavajú na tradičnom štýle Chicagského blues a jeho pridružených žánroch. V tvorivom procese sa toto zoskupenie spojilo s rakúskym gitaristom Jörgom Danielsenom, ktorý vedie svoju bluesovú jam session vo Viedni. Počas niekoľkých rokov existencie oboch podujatí títo hudobníci vzájomne spolupracovali, napríklad aj vystupovaním v úlohe špeciálneho hosťa podujatia. Album je teda možné vnímať i ako medzinárodné prepojenie dvoch hlavných miest prostredníctvom bluesovej hudby. Stretávajú sa na ňom vplyvy Muddy Watersa a Little Waltera s Albertom Collinsom a Magic Slimom podporené solídnou rytmikou zloženou zo skúsených jazzmanov. Album tak na tejto malej ploche prináša pestrosť menšinového žánru, akým je blues.


Kapele nahrala album vo februári 2022 v rakúskom Pellendorfe, kde sa podarilo zachytiť spoločnú „bluesovú session”. Obálka i názov albumu (v preklade „Je to len hra”) vyjadrujú nezáväzný charakter blues. Nejde o nič, len sa zabaviť, čo napokon charakterizuje aj samotné podujatie Blues jam session, ktoré inšpirovalo vznik tohto cd. Album vychádza samonákladom v produkcii Juraja Schweigerta. Nahrávanie a vydanie tohto albumu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Bluesmusic
30/05/2022