Ado Juráček vydal nový singel Nemám čas

Dodržujte vtipný režim odkazuje pesničkár

Slovenský Ado Juráček vydal svoj debutový album Trubadúr v marci 2018. Nájdete na ňom ja pieseň Trubadúr ocenenú Zlatou Ružinovskou Lýrou 2017 alebo skladbu Domov na hranú v spolupráci s Janou Kirschner. Ado sa vracia napäť do štúdia, aby nahral čisto novú pieseň Nemám čas.

Ado Juráček vydal nový singel Nemám čas

Singel Pieseň Nemám čas je o ľuďoch, ktorí sa stále vyhovárajú na to, že nemajú čas. Text piesne sa od zbytku Adových piesní odlišuje svojou tematikou a lásku a cestovanie nahradil problém workoholizmu. Hudobný aranžmán piesne sa nesie v duchu akustického minimalizmu, ktorý je pre pesničkára charakteristický. Nahrávku poctil svojou prítomnosťou aj najznámejší slovenský hráč na Dobro Henrich Novák a za bicie sa posadil bubeník Adam Spišák. S oboma hudobníkmi sa Ado stretol až priamo v štúdiu JK Sound v deň nahrávania. “Po hudobnej stránke sme si všetci porozumeli. Pieseň sme mali nahratú za jedno doobedie a stihli sme ešte natočiť aj videoklip“ teší sa zo spolupráce Ado.

Mrknite sa na videoklip k piesni Nemám čas. Natočil ho Tomáš Snop z Goel Pictures a je náhľadom za oponu nahrávacieho štúdia. “Osobne mám rád klipy, v ktorých vidím konkrétnych hudobníkov a proces, akým pieseň vzniká. Preto som chcel, aby aj moja nová pieseň bola vizuálne prezentovaná týmto štýlom,” konštatuje pesničkár Ado Juráček. Ado nám nechcel prezradiť, či chystá svoj druhý album. My však tušíme, že pieseň Nemám čas nie je posledná, ktorá nám v blízkej budúcnosti pohladí naše uši.

Ado počas decembra vystúpi na týchto miestach:
15. December, 16.00h – Vianočné trhy, Trenčín
20. December, 18.00h – Adventné Trhy Trnava

Ľuboš Beňa
Október 2018