Ado Juráček a jeho jarný singel Sadni si vedľa

Nahrávanie v štúdiu Sonic Cat

Skoro po roku od úspešného finále v súťaži Kapela Ružinova 2016 som si vychutnal výhru, ktorou bolo nahrávanie v profesionálnom nahrávacom štúdiu. Prečo to trvalo až rok vám však vysvetlovať nemá cenu. Veď už len výber pesničky pre toto nahrávanie trval niekoľko týždňov :-)

Ado Juráček singel Sadni si vedľa

Ak píšete pesničky a niekto sa vás spýta, ktorá je vaša najobľúbenejšia, je velmi ťažké odpovedať. Všetky sú obľúbené, ku každej máte špecifický vzťah, pretože vznikla vo výnimočných okamihoch. Tak isto to bolo aj s výberom piesne “Sadni si vedľa.” Napísal som ju ešte v lete roku 2015, keď sme posledný deň nášho roadtripu naprieč Toskánskom kempovali pri jazere Lago di Garda. “Sadni si vedľa” je jednoduchý song, ktorý opisuje začiatky vzťahu s mojou manželkou Miriam. Text som napísal na jeden dych na lehátku. Melódiu som mal celý čas v hlave, a po príchode domov som iba zobral gitaru a pieseň bola na svete.

Nahrávanie v štúdiu Sonic Cat bolo pre mňa veľkou skúsenosťou. Zvukový majster a klavirista Roland Kanik vie poradiť, pretože sa na nahrávku nepozerá iba technicky ako zvukár, ale aj produkčne ako výborný hudobník. Veď nakoniec zvuk piesne “Sadni si vedľa” obohatil o svoje rozvibrované piáno.

Nová skladaba Sadni si vedľa od folkového speváka Ado Juráčka

Touto cestou sa chcem ešte raz poďakovať ružinovskému Cultusu za veľkú podporu, ktorá viedla k vzniku náhrávky “Sadni si vedľa”. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na hudobníkov, ktorí prispeli svojím talentom. Na basgitaru hral Filip Hittrich, na Wurlitzer a Hammond Roland Kanik a na bicie Braňo Novotný.

Verím, že si pesnička nájde miesto vo vašich playlistoch. Prajem vám príjemné počúvanie.

Ado Juráček
Marec 2016