50. narodeniny skupiny The Breakers

Veľkolepá oslava v trnavskom kine Hviezda

The-Breakers-50-5

Skupina The Breakers oslávila v nedeľu 20.9. svoje 50. narodeniny vynikajúcim koncertom v trnavskom kine Hviezda. Celý koncert odohrala v pôvodnej zostave a to s plným nasadením všetkých hudobníkov, najmä speváka, leadera skupiny, moderátora a organizátora v jednej osobe Petra „Bonza“ Radványiho. Viac ako dvojhodinové vystúpenie sa nieslo v prúde spomienok na históriu kapely a jej bývalých členov. Na pódiu sa postupne vystriedali všetci žijúci členovia bývalých zostáv The Breakers, vrátane speváka Pavla Opatovského, mimochodom otca populárneho speváka Roba Opatovského.

The-Breakers-Trnava-2015 The-Breakers-Trnava-2015

Špeciálnym hosťom večera bol Laco Lučenič – slovenská legenda pop music, bývalý člen známych kapiel Fermáta, Prúdy a Modus, ktorý odohral svoj samostatný spomienkový set hitov zo sixties a potom sa zúčastnil aj veľkého záverečného jam-session s členmi skupiny The Breakers. V polovici koncertu predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš odovzdal pôvodným členom skupiny Pamätné medaily predsedu TTSK za ich kultúrny prínos pre Trnavský kraj.

The-Breakers-Trnava-2015 The-Breakers-Trnava-2015

Čo ešte dodať? Výborný zvuk v sále do posledného miesta zaplneného kina Hviezda, fantastická atmosféra a totálne nasadenie všetkých hudobníkov. Nadšené obecenstvo si v priebehu koncertu asi trikrát zopakovalo standing ovations a populárnym sa stal vtipný výrok Laca Lučeniča: „ … a mali by sem prísť ľudia z Bratislavy s notesmi a značiť si ako má vyzerať poriadne publikum“.

Ľuboš Beňa
September 2015