1. bluesový koncert v Holíči

Na pódiu sa striedali dve skvelé hudobné formácie

Blues-Holic-2015-1

Vo štvrtok 25. 6. 2015 v Holíči si milovníci kvalitnej bluesovej hudby prišli na svoje. V príjemnom prostredí na nádvorí historickej budovy manufaktúry Besedy – Divadla rodiny Švrčkových sa uskutočnil 1. bluesový koncert. Na pódiu sa striedali dve skvelé hudobné formácie: slovenské bluesové duo Ľuboš Beňa & Peter “Bonzo” Radványi a slovensko-moravská skupina W Blues Band.

Blues-Holic-2015-2 Blues-Holic-2015-3

Ľuboš Beňa, spevák a hráč na rezofonickú gitaru a bicie v štýle tradičného blues z Mississippi, spolu s veteránom slovenskej bluesovej scény, spevákom a hráčom na rezofonickú gitaru Petrom “Bonzo” Radványim, tvoria vynikajúci bluesový tandem. Obaja hudobníci sú dnes považovaní za špičkových slovenských bluesmanov a majú za sebou koncerty na prestížnych festivaloch po celej Európe a v USA. Na koncerte v Holíči si rýchlo získali kontakt s publikom a ponúkli divákom vo sviežom tempe zahrané klasické bluesové štandardy. Obaja hudobníci hrali v perfektnej pohode, a dokázali, že sú plne hudobne vyzretí – podarilo sa im vykúzliť svojou hudbou tú správnu bluesovú atmosféru. V hudbe dua bola obsiahnutá samotná podstata bluesového hudobného cítenia.

Blues-Holic-2015-4 Blues-Holic-2015-5

W Blues Band divákom ponúkol moderné blues s prvkami R&B a Southern Rock. Štvorčlenná hudobná formácia W Blues Band dokázala, že je vo svojom žánri súborom špičkovej úrovne, obaja gitaristi brilantne zvládli zložité improvizačné sóla. Najväčší dojem na publikum urobili dokonale zahraté skladby legendárneho gitaristu Jimi Hendrixa, ako aj precítene podané blues Stormy Monday, pri ktorom sa k W Blues Bandu so svojim saxofónom na chvíľu pripojil aj Ing. Pavol Dynka.

Blues-Holic-2015-6 Blues-Holic-2015-7 Blues-Holic-2015-8 Blues-Holic-2015-9

Skvelým záverečným jam session sa všetci hudobníci rozlúčili s nadšeným holíčskym publikom. Treba poďakovať organizátorom tohto perfektného 1. bluesového koncertu za ich námahu, a ako na záver povedal Ing. Jozef Švrček, veríme, že sa týmto bluesovým koncertom podarilo založiť novú hudobnú tradíciu, a tak sa teda všetcia tešíme už teraz na 2. bluesový koncert v Holíči.

Kompletná fotogaréria z koncert tu: Vranuch Photo.

Text: MUDr. Ján Rak
Foto: Vranuch Photo
Júl 2015