The Butchers znova vydali svoj debutový album

Train To Freedom vychádza znova

Debutový album kapely The Butchers s názvom Train To FreedomDebutový album kapely The Butchers s názvom Train To Freedom, ktorý vyšiel v roku 2013, vychádza znova po piatich rokoch. Album prešiel menšou kozmetickou úpravou, skladby dostali novú mixáž a mastering, a k úvodným piatim skladbám boli znova nahraté spevy a strunové nástroje. Bicie, ktoré ešte nahral v roku 2013 pôvodný bubeník kapely, zostali nepozmenené. Kapela sa snažila vylepšiť sound albumu, keďže na nahrávanie pôvodného materiálu pred piatimi rokmi kapela nemala dostatok financií, a všetko si museli nahrávať svojpomocne. V roku 2017 sa kapela pustila znova do nahrávania tentoraz ale v Galante v Gila štúdiu pod dohľadom zvukového manažéra Ádáma Szabóa.

https://youtu.be/2hIvGsrrLwY

The Butchers nezaradila do nového vydania tri skladby s pôvodného albumu Don`t Disappear, Under the Sky a Summer Time, ako bonus materiál boli pridané polo-akustické verzie skladieb In Love With Fire a One Day, ktoré boli nahraté v roku 2016. Tie spolu s ďalšími troma skladbami z druhého albumu vyšli na výberovom CD NO. 12 Slovenskej bluesovej spoločnosti. Skladby boli tiež zverejnené aj na Youtube kanáli kapely s názvom Live From Rehearsal Room. Ako poukazuje aj názov, skladby boli nahraté naživo.

Nové vydanie debutového albumu bolo zverejnené 8. apríla na streamovacích stránkach ako Spotify a iTunes. Fyzické vydanie plánuje kapela uskutočniť približne do konca leta roku 2018.

Bluesmusic
Apríl 2018