Strážnické rockové slavnosti 2018

V duchu bluesu, rocku, jazzrocku a viacerých hudobných prekvapení

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

Tohtoročné „Strážnické rockové slavnosti 2018“ sa niesli v duchu bluesu, rocku, jazzrocku a viacerých hudobných prekvapení. Avizovaná folk-rocková formácia Velká svačina z dôvodu zranenia bubeníka nevystúpila ale nahradila ju brnianska kapela Rusty Nail. Tá od 15:00 hodiny ponúkla na námestí v moravskej Strážnici porciu známych bluesrockových klasík od ZZ Top či Stevie Ray Vaughana a nechýbali ani bluesové štandardy. Už dlhoročnú stálu zostavu Rusty Nals doplnila speváčka Vlaďka Kobylková.

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

Po malej prestávke sa na pódiu objavila samotná starostka mesta Strážnice, pani Renata Smutná, poďakovala všetkým za účasť a vyzdvihla činnosť miestostarostu Waltera Bartoša st. za organizovanie hudobných podujatí v Strážnici.

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

Nasledoval starý známy a dobrý W Band, kapela už spomínaného Waltera Bartoša st. na čele so spevákom a gitaristom Paľom Hrnčiríkom z neďalekého Holíča. V štýle rázneho bluesrocku ovplyvneného velikánmi ako Joe Bonamassa alebo Jimi Hendrix ponúkli nielen starší repertoár ale aj nové bluerockové kúsky. K dobrému dojmu z vystúpenia W Bandu prispela aj energická hosťujúca speváčka Michaela Zemanová Vraňuchová z Holíča.

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

Záver večera patril českej jazz-rockovej klasike v podaní legendárneho Jazz Q Martina Kratochvíla. Avizovaný spevák Oskar Petr nedorazil, a tak sme sa museli uspokojiť iba s orchestrálkami. Musím oceniť výborné inštrumentálne výkony všetkých členov kapely, i keď ich hudba pôsobila na mňa už dosť staromódne. Každopádne obecenstvo skandovalo a kapela Jazz Q oslovila hlavne staršiu generáciu poslucháčov.

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

A nakoniec to najlepšie. Spoločné jamsession členov kapiel W Band a Jazz Q so speváčkou Michaelou dostalo celé podujatie do dynamickej a výbušnej roviny. Excelentné gitarové variácie Paľa Hrnčiríka a Waltera Bartoša ml. (W Band) spolu s Zdenkom Fišerom (Jazz Q) ukončili tohtoročné Rockové slavnosti 2018 v Strážnici.

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

Pochvala patrí organizátorom, zvukárom a tomu, kto zariadil naozaj excelentné počasie.

Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku Strážnické rockové slavnosti 2018 ve Stražnici v duchu bluesu, rocku a jazzrocku

Ľuboš Beňa
September 2018