Profesionálny Facebook

Ako sa propagovať na sociálnej sieti

facebookquideFacebook je v súčasnosti najnavštevovanejšia webová aplikácia na svete a má viac ako 750 miliónov užívateľov. I keď sa zdá, že táto sociálna sieť má jednoduché užívateľské rozhranie drvivá väčšina užívateľov nie je schopná využívať v dostatočnej miere jej možnosti a nevie premeniť svoj facebookový profil na marketingový nástroj. Samozrejme, že Facebook asi nikdy nenahradí plnohodnotnú internetovú stránku, ale na druhej strane vám poskytne možnosť vytvárať nové a udržiavať doterajšie priame vzťahy, zdieľať hudbu, video a fotografie a okamžite reagovať na podnety a názory vašich fanúšikov.

Ponúkame vám kompletného sprievodcu tvorbou facebookového profilu, v ktorom sa dozviete ako si vytvoriť osobný profil alebo fanúšikovskú stránku, vytvoriť vlastnú URL adresu, vytvoriť udalosť alebo pozvánku na koncert. Sprievodca ďalej ponúka tipy ako spraviť reklamnú kampaň, ako začať používať Facebook ako komunikačný nástroj i ako zapojiť do hry svojich fanúšikov, a tým získať okamžitú spätnú väzbu a možnosť sledovať výsledky svojho pôsobenia. Nechýbajú ani rady akým spôsobom sa dá najlepšie upozorniť na vaše stránky, ako vytvoriť profilovú fotografiu a mnohé ďalšie tipy a návody pre úspešnú komunikáciu s vašim okolím.

Sprievodcu vydala americká spoločnosť CD Baby, ktorá úspešné predáva albumy rôznych umelcov po celom svete a taktiež sa venuje začínajúcim hudobníkom, pomáha im v ich propagácii a začlenení sa do profesionálneho hudobného biznisu.

Ľuboš Beňa
Oktober 2013