Mini Blues Jamboree 2015

Stretli sa hudobníci a poslucháči s rovnakou krvnou skupinou

Mini-Jamboree-2015

Posledné roky patrili Nové Zámky medzi popredné slovenské mestá, kde sa udomácnila bluesová scéna. Neodmysliteľne k tomu patrili pravidelné hudobné piatky so živou hudbou a jesenné festivaly. Vystriedalo sa za tie roky veľa skupín z okolia ale aj z iných miest Slovenska, Čiech, Maďarska, Polska, ale aj z ostrovov. Bluesové piatky pamätá niekoľko reštaurácií , pizzérií a klubov, kde zväčša finančne dotovali koncerty ich majitelia alebo prevádzkovatelia, pretože vstupné bývalo zväčša symbolické, alebo žiadne. V tomto roku sa už z rôznych dôvodov hudobné piatky nekonali a hrozilo že sa nebude konať ani jesenný festival. To by však určite nepripustil človiečik, ktorý po celé tie roky neúnavne a s nadšením všetky tieto piatkové koncerty a festivaly organizoval, náš Feri Sajtos alias Blues Jamboree. Aj tento rok sa teda našťastie konal, v čo sme všetci dúfali a verili, aj keď v menšom a skromnejšom prevedení v Zemnom pri Nových Zámkoch, kde pomocnú ruku poskytla obec na čele s jej starostom.

Mini-Jamboree-2015-1

V jesennom období zväčša v novembri sa teda stretávali milovníci dobrej bluesovej, ale aj jazzovej a rockovej hudby na festivale Jazz Blues Jamboree. Tento rok to bolo trochu netradične až v predvianočnom čase, v sobotu 19. decembra. Na už jedenástom ročníku, tentoraz ako Mini Blues Jamboree vystúpili kapely a hudobníci ako Kiero Grande, Dura & Blues Club, Ivan Tomovič, Boboš Procházka, Pribojski Mátiás, Stoni Blues Band, Tátrai Antal János, Bonzo Radványi, Filip Puchert a Join Venture, ktorých si môžete pozrieť na fotografiách.

Mini-Jamboree-2015
Mini Jamboree 2015 Mini Jamboree 2015

Bol to skôr taký „rodinný“ festivalík, kde sa stretli hudobníci aj poslucháči s rovnakou krvnou skupinou. Ľudia, ktorí sa už zväčša medzi sebou poznajú, ale aj noví fanúškovia, ktorí si okrem dobrej hudby mohli pozrieť aj fotografie z predchádzajúcich ročníkov (aj moje) a nadviazať nové známosti…
Zdá sa, že blues sa udomácnil v Zemnom…tento rok okrem Mini Blues Jamboree ktorý sa konal v Károlyho dome sa tu uskutočnilo pár živých koncertov v Taverna Blues Pube, zopár na Rajskej pláži pri Váhu, kde bol aj jeden súkromný festivalík. Skončil sa Blues Jamboree 2015, nech žije Blues Jamboree 2016. Ako Bonzo vraví: Keep on Bluesin‘.

Kompletná fotogaléria z festivalu Mini Blues Jamboree 2015 tu.

Dušan Teplan
December 2015