Barbora Černá na Countryfeste v Bohuniciach

V rámci sobotňajšieho programu zaznel aj blues

Posledný júlový víkend sa v Jaslovských Bohuniciach konal prvý ročník festivalu s názvom Countryfest Bohunice 2016. Na dvoch pódiách sa počas víkendu vystriedalo veľa hudobných interpretov hrajúcich nie len country, folk, bluesgrass ale aj ďalšie hudobné zánre.

Countyfest-Bohunice-2016-1

Zaplnený amfiteáter tlieskal takým hviezdam ako boli americký spevák z Texasu Willie Jones s kapelou, legenda slovenskej populárnej hudby Paľo Hammel, česká skupina Čechomor, slovenský Bukasový Masív, nechýbali ani Nedvědi a mnohí ďalší.

Countyfest-Bohunice-2016-2

V rámci sobotňajšieho programu však zaznel aj iný žáner. Bluesovú scénu reprezentovala mladá slovenská speváčka a gitaristka Barbora Černá. Barbora na svojich koncertoch predstavuje country and blues z Mississippi a repertoár dopĺňa o vlastnú tvorbu, ktorú môžeme jednoducho nazvať „Americana“.

Barbora-Cerna-Countryfest-Bohunice-2016

Tento krát však na pódiu nebola sama. Významnou hudobnou oporou jej bol známy bluesman Ľuboš Beňa. Ten ju sprevádzal nielen na rezofonickú gitaru, ale popritom udával rytmus na zredukovanú biciu zostavu. Obaja hudobníci v súčasnosti pôsobia v zoskupení Slovak Blues Project a spolu s gitaristom a spevákom Paľom Hrnčiríkom zvíťazili na medzinárodnej súťaži Blues Aperitív 2016, čím si zaistili postup na najväčší český festival Blues Alive v Šumperku.

Kompletná fotogaléria účinkujúcich Countyfestu Bohunice 2016 tu.

Text: Tomáš Madleňák
Foto: Michal Fujala
August 2016