Adrian Bloom prichádza s novým singlom

Ambasádor večného leta

Slovenský pesničkár Adrian Bloom sa vracia k poslucháčom so svojou novinkou. Pieseň Daydreamer vychádza na všetkých streamingových službách 22. septembra. Text aj hudbu napísal sám interpret, na dobro hosťoval jeho dlhoročný priateľ Henrich Novák.

Slovenský pesničkár Adrian Bloom prichádza s novým singlom Daydreamer

Daydreamer je klasickou plážovou pesničkou, na ktoré sme pri Adrianovi zvyknutí. Text piesne vychádza z faktu, že Adrian je skutočný rojko. Často sa v mysli ocitá práve na ostrove vzdialenom tisícky kilometrov od Slovenska, kde sedí pod palmou a hrá na ukulele. “Manželka sa sťažuje, že ju nepočúvam, že som stále myslou niekde inde. Preto som chcel napísať pieseň, ktorá bude reflektovať tento môj problém,” smeje sa autor.


Letne znejúca novinka z pera Adriana Blooma je ovplyvnená tvorbou Jacka Johnsona, ktorý je inšpiráciou autora od jeho 17. rokov. “Pieseň hrávam naživo iba s gitarou, kedy znie viac ako moderné country. V hlave som však mal aranžmán, kde zaznie aj ukulele, aby pieseň pôsobila viac plážovo. Atmosféru Havajských ostrovov som chcel poslucháčom priblížiť prostredníctvom lapsteel gitary. Na Slovensku nikto na taký nástroj nehrá a preto som sa obrátil na môjho kolegu Henricha Nováka, ktorý dohral na dobro slajdy a sólo,” dodáva Adrian.


Adrian Bloom svoju anglickú tvorbu predstavil na EP Couch songs v roku 2021. Album obsahuje aj rôzne celosvetové spolupráce. Od roku 2022 sa venuje vydávaniu singlov, medzi ktoré patrí ukulele pieseň Rainbow Girl alebo folková If You Could.

Fotografie: Miriam Juráčková
Album cover: Zoe Juráčková

Bluesmusic
24/09/2023