Výsledky IBC 2014

Horúci víťazi z chladného Memphisu

V sobotu večer 25.1. skončila najväčšia svetová súťaž bluesových kapiel a sólistov „International Blues Challenge 2014“. Počas predchádzajúcich 4 dní si zmerali svoje sily v kluboch na legendárnej Beale Street bluesoví interpreti nominovaní asociáciami z celého sveta. Na rozdiel od minulého ročníka, kedy šťastie prialo prevažne európskym bluesmanom, či už v semifinále alebo vo finále, tento rok sa do predposledného kola prebojovalo z Európanov iba duo „Tim Lothar & Holger Daub“ nominované nemeckou asociáciou Baltic Blues. Možno až príliš studené, na Memphis neobvyklé počasie (-6°) zapríčinilo, že veľké finále v memphiskom divadle Orpheum zostalo vyložene Američanom.

mrshipp

Mr. Sipp “ The Mississippi Blues Child “ – víťaz kategórie najlepšia bluesová kapela. (Foto Roger Stephenson).

• V kategórii  „Blues Band“  si víťazstvo odniesla kapela Mr. Sipp “ The Mississippi Blues Child „ nominovaná Vicksburg Blues Society.  Na druhom mieste skončil  Ghost Town Blues Band (Memphis Blues Society) a tretie miesto si vybojovali  Billy The Kid & Regulators (Blues Society of Western Pennsylvania).
  • Prvé miesto v kategórii „Solo/Duo“ si odniesol Kanaďan Tim Williams (Calgary Blues Music Association) a na druhom mieste skončil Lucious Spiller (Ozark Blues Society of Northwest Arkansas Inc.).
  • Najlepším hráčom na ústnu harmoniku „Lee Oskar Harmonica Player“  sa stal Jerome Godboo z Kanady.
  • Ocenení boli aj jednotliví hráči na gitaru. Cenu „Gibson Guitarist“  si odniesol Mr. Sipp a cena „St. Blues Guitarist“  putovala do rúk Tim Williamsa.
  • Ocenenie za najlepšie CD vydané vlastným nákladom „Best Self-Produced CD“ ostalo v Amerike a získal ho v tomto roku Hank Mowery za album „Account To Me“ nominované asociáciou West Michigan Blues Society.
timwilliams

Kanaďan Tim Williams – víťaz v kategórii Solo/Duo. (Foto Yalonda M. James).

Okrem finančnej podpory  (od 750 do 2.000 $ ) víťazi  International Blues Challenge 2014  majú zabezpečenú účasť na viacerých veľkých amerických a kanadských bluesových  festivaloch i pozvánku na vystúpenia počas legendárnej bluesovej plavby po Pacifiku „2014  Legendary Rhythm and Blues Pacific Cruise“, ďalej nástroje od sponzorov súťaže: kombo a gitaru Gibson ES-335, ústne harmoniky Lee Oscar a samozrejme veľkú reklamu vo všetkých bluesových rádiách a časopisoch na celom svete.