Triumfálny návrat The Rolling Stones

V Chicagu odštartovali časť svetového turné

Slávna skupina The Rolling Stones odštartovala v piatok 21. júna v Chicagu odloženú severoamerickú časť svojho svetového turné „No Filter“. Potom, čo na jar tohto roku spevák Mick Jagger podstúpil operáciu srdca a skupina musela zrušiť všetky naplánované koncerty, objavilo sa veľa otáznikov a pochybností o pokračovaní turné i o ďalšej budúcnosti britských rockerov. Predsa len majú už svoj vek.

Triumfálny návrat skupiny The Rolling Stones

No operácia bola úspešná a 75-ročný spevák sa spolu so svojimi spoluhráčmi znova vrátil na koncertné pódium. Návštevníci vypredaného štadióna Soldier Field s kapacitou 60 tisíc ľudí v Chicagu boli svedkami, že Jagger je vo fantastickej forme. Bolo až neuveriteľné, že nebolo na ňom vidieť ani najmenšie známky šetrenia sa. Kapela ponúkla v podstate prehliadku svojich najznámejších hitov, v ktorých Jagger exceloval ako za starých čias – neúnavne behal po celom pódiu, tancoval, skákal, mával rukami a samozrejme spieval. Neostal chvíľu bez pohybu ani vtedy, keď jeho akčný rádius v skladbe Sad Sad Sad obmedzila na krku zavesená elektrická gitara a mikrofónový stojan. Nezložilo ho ani na dýchanie náročné sólo na ústnu harmoniku v piesni Midnight Rambler, ktorú kapela spojila s klasickým bluesovým štandardom You Gotta Move a predĺžila až na 12 minút. Za celý dvojhodinový koncert si mohol trochu odpočinúť a vydýchnuť len počas krátkej prestávky, keď ho Keith Richards vystriedal pri mikrofóne, aby zaspieval You Got The Silver a Before They Make Me Run.


Na úplný záver koncertu The Rolling Stones zahrali ešte dva prídavky – Gimme Shelter, k tomu neodmysliteľnú klasiku (I Can’t Get No) Satisfaction a v nasledujúcich týždňoch potešia svojich fanúšikov ďalšími 16 koncertami na veľkých štadiónoch v Kanade a v USA.

Triumfálny návrat skupiny The Rolling Stones