Bladderstones pokrstili album na Slovensku

Prepotené oblečenie, energia a plné nasadenie

Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku

V skalickom Srdiečku sa uskutočnil v piatok 18. 5.2018 ďalší hudobný večer, tento raz až s tromi kapelami rôznych žánrov. Aj keď nešlo o čisto bluesovú záležitosť, bluesu znelo v piatok večer v Skalici neúrekom. Česká kapela The Bladderstones dokonca pokrstila v priebehu svojho koncertu aj svoj nový album „Without Cover„.

Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku

Úlohy „predskokanov“ sa ujala miestnym dobre známa moravsko-slovenská formácia Velká Svačina, ktorá poslucháčom už od začiatku naservírovala rázny folk rock. Charizmatický spevák Michal Vaněk obsluhoval okrem spevu aj fúkaciu harmoniku, priečnu flautu a píšťaly rôznych druhov. Za bicími sedel sám šéf reštaurácie Srdiečko Vlado Čech. Gitaru bravúrne zvládal rodák z moravského Kyjova Víťa Začal a na basgitaru sa „vydováďal“ Skaličan Peťo Sprušanský.

Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku

Po malej nazvučovacej prestávke prišli na rad už spomínaní The Bladderstones. Podľa ich vyhlásenia hrali tzv. crossover blues, čo by som charakterizoval skôr ako odpichový rock s prvkami bluesu a alternatívneho jazzu. V zložení Tomáš Frolík – gitara a spev, Johnny Judl – basgitara a spev a bubeník Michael Nosek ponúkli skalickému obecenstvu poriadnu dávku energickej muziky. Veľmi dobré inštrumentálne výkony hráčov, totálne plné nasadenie, energia a prepotené oblečenie, tak ako to má byť. Asi v polovici koncertu prišlo na krst novinky Without Cover, ktorá vyšla u Indies Happy Trail Records. Mal som tú česť nové cédečko pokrstiť a poliať pivom. Následne ráznym hodom letelo ako darček medzi divákov.

Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku

Hudobný večer v skalickom Srdiečku zakončila moravská zostava Začalovec, ktorú tvorili hudobníci z Kyjova. V improvizovanom jam-sessione ponúkli rockové i popové klasiky a hlavne veselú náladu, ktorú obecenstvo patrične ocenilo.

Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku Česká kapela The Bladerstones pokrstila nový album na Slovensku

Ľuboš Beňa
Máj 2018