Slováci zabodovali v Poľsku

Vyhrali súťaž bluesových skupín a sólistov

V dňoch od 15. – 17. septembra 2016 sa konal v poľskom meste Krosno medzinárodný Galicja Blues Festival. Bol to už 13. ročník, ktorého súčasťou bola aj dvojdňová súťažná prehliadka bluesových skupín a sólistov. O prvenstvo sa uchádzalo 8 zoskupení z Poľska a jedno zo Slovenska. Nakoniec odborná porota rozhodla, že víťazom sa stal Slovak Blues Project tentokrát v osadení ako duo: Barbora Černá a Ľuboš Beňa.

galicja-blues-festival-2016-3

V sobotu večer 17. septembra nastal čas galakoncertu Blues Festivalu Galicja a publikum očakávalo skvelé blues. Otvárací koncert patril tradične Pro Musica Grand Standard Orchestra, zoskupeniu mládežníkov zo súkromnej umeleckej školy „Pro Musica“. Po tomto vystúpení nastal slávnostný okamžik vyhlásenia výsledkov súťaže. Prvé miesto získalo duo Barbora Černá a Ľuboš Beňa (Slovak Blues Project). Pre niektorých bol verdikt poroty prekvapujúci, ale treba pripomenúť, že slovenské duo hralo hudbu asi najbližšiu k tradičnému blues. Spev a zafarbenie hlasu Barbory Černej znelo zaujímavo a prirodzene. Duo pôsobilo priateľky na pódiu a mimo neho čím si získalo srdcia fanúšikov. Na galakoncerte doprevadil Slovákov riaditeľ festivalu a hráč na ústnu harmoniku Robert Lenert (www.rckp.krosno.pl).

galicja-blues-festival-2016-2

Večer pokračoval koncertom poľskej skupiny Limit Blues a nasledovalo anglické zoskupenie Mark Olbrich Blues Eternity. Vrcholom večera bol očakávaný čerstvý držiteľ ceny „British Blues Awards“ Laurence Jones s kapelou, ktorý svojim strhujúcim vystúpením uzavrel tohtoročný Galicja Blues Festival ale aj svoje európske turné.

Slovak Blues Project vyhral súťaž bluesových skupín a sólistov v Poľsku. Slovak Blues Project vyhral súťaž bluesových skupín a sólistov v Poľsku. Slovak Blues Project vyhral súťaž bluesových skupín a sólistov v Poľsku. Slovak Blues Project vyhral súťaž bluesových skupín a sólistov v Poľsku. Slovak Blues Project vyhral súťaž bluesových skupín a sólistov v Poľsku. Slovak Blues Project vyhral súťaž bluesových skupín a sólistov v Poľsku.

Blues Music
September 2016