Sean Chambers v Uherském Hradišti

Klub Mír Vitajte v mojom svete blues

Muzikantský svet blues pozná mnohých hrdinov a z tých „mladších ročníkov“ sa k nim v posledných rokoch právom zaraďuje rodák z amerického Melbourne, spievajúci gitarista a skladateľ Sean Chambers, ktorý túto jeseň oslávil 50-tku. Viacerí z nás, ktorí sme sa druhú decembrovú nedeľu vybrali na bratskú moravskú hrudu sme ho evidovali z nahrávok kolujúcich medzi hudobnými fajnšmekrami len krátku dobu. To, čo nás 8. decembra 2018 čakalo v klube Mír v Uherskom Hradišti by som prirovnal k neskutočnému snu.

Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište

Na pôde sympatického kultúrneho stánku s kapacitou cca 200 návštevníkov sa o 20:45 hod. začala poctivá blues-rocková jazda za asistencie výborne naladeného Blues Bandu, ktorý na náš starý kontinent zavítal po prvýkrát (12-dňové decembrové turné zahŕňalo 9 koncertov na trase vedúcej z rakúskej Viedne cez Bratislavu, Prahu až po holandské Deurne). Seanovi na jednoducho vysvietenom pódiu sekundovali traja priatelia zo slnečnej Floride ktorí sa evidentne bavili a vychutnávali si spolu s nami nádhernú atmosféru vydarenej show.


Za klávesami doslova šantil po celý čas úsmevy rozdávajúci Rick Curran, basu tvrdil Todd Cook a za súpravou bicích „podskakoval“ (ako Mikuláš vyzerajúci) majster bubeníckych paličiek menom Scott Phillips. Páni to odpálili jedným z bluesových štandardov „Help me“ a v zmysle sloganu sme si navzájom pomáhali a vymieňali pozitívnu energiu až do konca viac než dve hodiny trvajúceho koncertu, ktorý bol prehliadkou plnokrvných šťavnatých príspevkov mapujúcich Chambersovu 20-ročnú muzikantskú kariéru.

Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište

Popri vypalovačkách z posledných dvoch albumov vrátane  I Need Your Lovin´“ a Red Hot Mama nechýbali osvedčená bluesovka In The Winter Time, pocta Rorymu Gallagherovi v podobe Bullfrog Blues, pamätná  Goin´ Down, ktorú maestro uviedol na počesť Freddieho Kinga, Cherry Red Wine Luthera Allisona, ako aj moja obľúbená You Don´t Love Me, známa v úprave Johna Mayalla, či Allman Brothers Band. Nadšené obecenstvo sa vlnilo, pri známych sloganoch sa zapojilo aj svojím spevom a keď toho ani po dvoch hodinách eše nemalo dosť, vytlieskalo si Chambersovcov späť k zmesi prídavkov, medzi ktorými svietila dvanástka Be Careful With A Fool z pera nezabudnuteľného B. B. Kinga.


Ovácie nemali konca kraja a nadšená atmosféra sa preniesla i na pôdu následnej autogramiády, ktorá trvala do neskorých nočných hodín. Okrem tradičnej podpisovačky sa samozrejme fotilo, nadväzovali sa nové priateľstvá a z úst hlavných aktérov sme sa dozvedeli radostnú správu o ich opätovnom návrate v rámci plánovaného turné pre najbližší rok. Ak všetko dobre vyjde, tak Sean and co. by sa mali na európske pódiá vrátiť už v máji ´019.

Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište

Máme sa opäť na čo tešiť, milovníci dobrej hudby a kým sa tak stane, vrele Vám odporúčam najmä Seanov posledný radový opus s titulom Welcome To My Blues“, ktorý sa – pre zaujímavosť – prepracoval na 9. pozíciu najpredávanejších bluesových albumov prstížneho rebríčka Billboard. Keep Rockin´ Rollin´ & Bluesin´.

Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište

Diskografia Sean Chambers:
1998 Strong Temptation Vestige Records
2004 Humble Spirits Rockview Records
2009 Ten Til Midnight Blue Heat Records
2011 Live From The Long Island Blues Warehouse Blue Heat Records
2013 The Rock House Sessions Blue Heat Records
2017 Trouble & Whiskey American Showplace Music
2018 Welcome To My Blues American Showplace Music

Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište Koncert Sean Chambers Klub Mír Uherské Hradište

Text: Ernie Marino
Foto: Jaromír Orel
December 2018