Rozlúčka so starým rokom 2017 Skalica

Zahrali hudobníci rôznych žánrov

Reštaurácia Srdiečko v Skalici je jediným miestom na Záhorí, ktoré ponúka koncerty bluesovej a blues-rockovej hudby. V štýlových priestoroch sa každoročne koná celoslovenská súťažná prehliadka bluesových kapiel Slovakian Blues Challenge a v posledných rokoch aj známy festival Hudba v Meste, ktorý už 16 rokov sprostredkováva stretnutie s hudobníkmi z celého sveta v Skalici.

Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici

V sobotu 30. decembra sa reštaurácia Srdiečko tradične rozlúčila so Starým rokom 2017. V totálne natrieskaných priestoroch reštaurácie fanúšikmi dobrej hudby sa stretli a zahrali hudobníci rôznych žánrov zo Skalice a okolia.

Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici

Večer odštartovala slovensko-moravská formácia W Band s gitaristom a spevákom Paľom Hrnčiríkom z Holíča. Na basgitaru hral Walter Bartoš a na elektrickú gitaru jeho syn, Walter Bartoš ml, obidvaja z neďalekej Strážnice. Spolu s bubeníkom Mirom Mikéskom ponúkli blues-rockové klasiky Jimmi Hendrixa ale aj súčasné hity od Joe Bonamassu. Ako špeciálny hosť zahral s kapelou WBand hodonínsky gitarista Pepa Cetkovský.

Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici

Nasledoval Slovak Blues Project Ľuboša Beňu spolu so spevákom Bonzom Radványi na rezofonickú gitaru, Mirom Buzrlom na heligónku a už spomínaným Paľom Hrnčiríkom na elektrickú gitaru. Ponúkli skladby z nového albumu, ktorý vyšiel nedávno u Indies Happy Trails Records. Vo finále sa k Slovak Blues Projectu pripojil János Hushegyi, gitarista šamorínskej kapely The Butchers.

Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici

Bluesové a rockové vody ukľudnila skalická cimbalová muzika Pláňava na čele s Mirom Buzrlom a spolu s obecenstvom si zaspievali tradičné ľudové skladby zo Záhoria a okolia.

Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici

Moravsko-slovenská kapela Velká svačina energickým folk-rockom zakončila tento hudobný večer. Nechýbala ani úvodná skladba z muzikálu Jesus Christ Superstar a kapelu doplnil vynikajúci skalický saxofonista Martin Guček. Nakoniec ešte malé jam-session.

Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici Hudobná rozlúčka so starým rokom 2017 v reštaurácii Srdiečko v Skalici

Text: Ľuboš Beňa
Foto: Karol Cember
Január 2018