Poľská výstava obrazov s bluesovou tématikou

Obrázky z výletu. Miesta a ľudia

V poľskom Chorzowe otvorili 22. apríla 2017 výstavu obrazov

V poľskom Chorzowe otvorili 22. apríla 2017 výstavu obrazov „Obrazki z podróży. Miejsca i ludzie“ s bluesovou tématikou. Ich autorkou je Danuta Matysik, manželka šéfredaktora poľského časopisu Twój Blues Andrzeja Matysika. Slávnostná vernisáž výstavy bola súčasťou výročného galakoncertu, na ktorom sa udeľovali ceny najlepším poľským bluesmenom za rok 2016.

Ručne maľované obrazy sa niesli v duchu mississipského dizajnu

Ručne maľované obrazy sa niesli v duchu mississipského dizajnu a stvárňujú krajinu, domy, kluby a bluesových hudobníkov z oblasti mississipskej Delty a z Chicaga. Výstavu hodnotím veľmi kladne a obrazy sa mi veľmi páčili. Mimochodom, jeden z nich zdobí aj obálku najnovšieho čísla štvrťročníka Twój Blues.

Výstava sa tešila obrovskému záujmu zo strany fanúšikov

Kresby dýchali atmosférou amerického Juhu a štýlovo sa veľmi približovali k originálnym kresbám, ktoré som videl na mojich cestách po Mississippi. Pripomínam, že výstava sa tešila obrovskému záujmu zo strany fanúšikov, ktorí úplne preplnili výstavnú sieň. Po dohode s autorkou sa niektoré z obrazov objavia aj na Slovensku a záujemci ich budú môcť vidieť počas súťažnej prehliadky Slovakian Blues Challenge 2017, ktorá sa uskutoční v septembri v Skalici.

Výstava bluesových obrazov v Poľsku od Danuta Matysik Výstava bluesových obrazov v Poľsku od Danuta Matysik Výstava bluesových obrazov v Poľsku od Danuta Matysik Výstava bluesových obrazov v Poľsku od Danuta Matysik

Ľuboš Beňa
Apríl 2017